Vastgoedtopman Kroon vrijgelaten

  vrijdag 12 maart 2010 | 20:47

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZEIST (ANP) - Vastgoedtopman Evert Kroon (52) is vrijdag vrijgelaten uit voorarrest. Eerder werd de financieel directeur van zijn onderneming, Kroon Group, al in vrijheid gesteld. Dat meldde het bedrijf van Kroon vrijdag.

Het Openbaar Ministerie (OM) vermoedt dat de twee hebben gefraudeerd met facturen bij zowel de bouw als bij de verbouwingen van privépanden. Hierbij ging het om bedrijfspanden en woningen. Ook interieurontwerper Jan des Bouvrie wordt verdacht van betrokkenheid bij deze fraude en valsheid in geschrifte en werd daarom twee dagen in een politiecel vastgehouden en verhoord.

De Belastingdienst voerde al geruime tijd een controle uit op de financiële administratie van de Kroon Group en de daaraan gelieerde vennootschappen. ,,De Kroon Group heeft al haar medewerking daaraan gegeven'', meldt het bedrijf in een verklaring. ,,Dit betekent dat de volledige boekhouding ter inzage is gegeven en bij eventuele vragen ook een nadere toelichting. Tot voor kort is er op een correcte manier overleg geweest met de accountants van de Kroon Group en de Belastingdienst over een aantal gerezen discussiepunten. Over een groot aantal van deze punten was al overeenstemming bereikt met de fiscus.''

De arrestatie van de topman op dinsdag 2 maart kwam als een grote verrassing voor alle betrokkenen, stelt de vastgoedonderneming. ,,De verhoren hebben volgens de heer Kroon en zijn advocaat geen nieuwe feiten of inzichten opgeleverd.''

Evert Kroon vindt dat zijn aanhouding en voorarrest een buitenproportionele actie van het OM zijn geweest met grote schadelijke gevolgen voor de bedrijfsvoering van zijn bedrijf. ,,Het is te prematuur om te zeggen of de Kroon Group met een schadeclaim komt richting het Openbaar Ministerie en de Belastingdienst.''

De vastgoedmagnaat benadrukt dat deze actie van justitie uitermate vervelend is geweest. Niet alleen voor hem, maar ook voor zijn echtgenote, kinderen en zijn medewerkers.

Evert Kroon richtte zijn onroerendgoedimperium begin jaren negentig op. De onroerendgoedportefeuille wordt volgens zijn bedrijf geschat op ongeveer 450 miljoen euro.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Specials

Open Dagen