'Marokkanen kiezen voor Cohen'

  maandag 15 maart 2010 | 15:31 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 15:39

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Job Cohen tijdens de persconferentie waarin hij bekend maakte lijsttrekker voor de PvdA te willen worden. ANP

Job Cohen tijdens de persconferentie waarin hij bekend maakte lijsttrekker voor de PvdA te willen worden. ANP

AMSTERDAM (ANP) - ,,De eerste generatie Marokkanen in Nederland zal eerder geneigd zijn PvdA te stemmen met Job Cohen aan het roer dan met Wouter Bos als leider.'' Dat zei Farid Azarkan, voorzitter van het Samenwerkingsverband van Marokkanen in Nederland (SMN), maandag.

Volgens Azarkan is Cohen in de ogen van de eerste generatie Marokkanen veel meer een staatsman en Vader des Vaderlands dan Bos. ,,In deze groep is er behoefte aan een man met de statuur van Kok en Den Uyl.''

Azarkan denkt ook dat Cohen voor meer binding zal zorgen. ,,Cohen is minder zakelijk dan Bos en brengt bovendien zijn ervaring van de straat mee.''

De voorzitter van het SMN denkt dat het een spannende verkiezingsstrijd zal worden op 9 juni. ,,Ik verwacht dat veel mensen een strategische stem zullen uitbrengen op een partij die fatsoenlijk met mensen omgaat. Misschien dat mensen die D66 en GroenLinks wilden stemmen door Cohen toch overstappen naar de PvdA'', aldus Azarkan.

Nadia Bouras, onderzoekster, zegt dat de Marokkaanse gemeenschap het vertrek van Cohen uit Amsterdam betreurt. Zij onderzoekt voor haar proefschrift de migratie van Marokkanen naar Nederland. Bouras is tegelijkertijd blij dat Cohen naar Den Haag gaat zodat hij voor het hele land veel kan gaan betekenen. ,,Zijn toon en voorkomen worden geprezen, hij is een verademing in het politieke geweld.''

In haar omgeving wordt Eberhard Van der Laan gezien als een goede opvolger van Cohen, zegt Bouras. ,,Ik hoor zijn naam vaak dezer dagen. Gezien zijn achtergrond wordt hij door veel Marokkanen gezien als een goede opvolger.''

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Specials

Open Dagen