Tweewekelijks overleg Abbas en Netanyahu

  donderdag 02 september 2010 | 19:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Israelische premier Netanyahu (L) aan tafel met Hillary Clinton en de Palestijnse president Abbas. ANP

De Israelische premier Netanyahu (L) aan tafel met Hillary Clinton en de Palestijnse president Abbas. ANP

WASHINGTON (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas en premier Benjamin Netanyahu van Israël gaan om de twee weken met elkaar om de tafel zitten om het vredesproces op gang te houden. De eerste ontmoeting na het directe overleg donderdag in Washington heeft plaats op dinsdag 14 en woensdag 15 september.

Dat maakte George Mitchell, de Amerikaanse gezant voor het Midden-Oosten, donderdag bekend tijdens een persconferentie op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Kort daarvoor spraken Netanyahu en Abbas elkaar voor het eerst sinds de drie weken durende Gazaoorlog, die eind december 2008 begon. Ze kregen daarvoor de beschikking over een ruimte in het ministerie van bewindsvrouw Hillary Clinton.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.