ASTEN/SOMEREN - Zestien- tot en met twintigjarigen moeten tijdens carnaval in Asten en Someren een polsbandje dragen wanneer zij in cafés alcohol willen bestellen. De drank wordt dan ook niet geschonken aan jongeren zonder polsbandje.
Met de actie wil Koninklijke Horeca Nederland, afdelingen Asten en Someren, het alcoholgebruik onder jongeren onder de zestien jaar voorkomen. In Asten werd vorig jaar al met de polsbandjes gewerkt. Die waren er toen voor alle jeugd in dezelfde kleur. Dit jaar dragen zestien- en zeventienjarigen een wit polsbandje, waarmee ze licht alcoholische dranken mogen drinken. Omdat achttien, negentien- en twintigjarigen ook sterke drank mogen drinken, dragen zij een zwart bandje.
Van maandag 13 februari tot en met zaterdag 18 februari zijn de plastic bandjes gratis af te halen, op vertoon van een identiteitskaart. De bandjes kunnen afgehaald worden bij het Varendonck College, het gemeentehuis in Someren en Asten, De Boemelaer in Someren en café Jan van Hoek in Asten. Tijdens de overige dagen van carnaval worden er geen polsbandjes meer verstrekt.
Café de Peer, De Boemelaer, Plein 5, In d'n Herberg en café Jan van Hoek delen de kosten van de polsbandjes. Bekijk voor de precieze data en tijden de website.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Niet beschikbaar!


Sorteer reacties













