Sneeuw als confetti en prins met maillot

  zaterdag 09 januari 2010 | 18:36 | Laatst bijgewerkt op: zondag 17 januari 2010 | 11:45

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Arie Willems is Prins Briek XXXVII. Foto René Manders

Arie Willems is Prins Briek XXXVII. Foto René Manders

1/3
start playing the slideshow

HELMOND - Prins Briek XXXVII heet buiten de carnavalstijd Arie Willems, zoon uit het bekende muziekgeslacht uit de Heistraat in Helmond. De Helmonder is 37 jaar en nu dus de 37e Briek. Hij werd zaterdagmiddag in bittere kou geïnstalleerd op de Kerkstraat maar het feestje dat losbarstte, was hartverwarmend.


"Dit is het mooiste wat er is", zei hij in de avond na de vermoeiende traditionele en drukke receptie in Hoftempel West-Ende van De Keiebijters. Hij zegt dat niet omdat dat verwacht wordt. "Ik heb iets met Helmond en carnaval. Ik ben hier geboren en getogen. Dat mijn vader een Erekei is bij De Keiebijters is heel belangrijk voor mij."


Arie Willems is een nakomertje, de benjamin in het gezin Willems. Hij is als vijfde kind naar zijn vader genoemd. Zelf is hij getrouwd met Gaby en met haar heeft hij twee kinderen: zoon Seth en dochter Senna.


" Ik vind het ook erg leuk dat ik prins ben onder begeleiding van grootvorst René van Luytelaar. Het is zijn laatste jaar en voor mij is het belangrijk deze vriend naast me te hebben."


Van Luytelaar liet zich bij de beëdiging niet onbetuigd. "Het is koud binnen en dus gaan we naar buiten", zei hij tegen de vele tientallen aanwezigen, de meesten afgevaardigden van de Helmondse carnavalsverenigingen.


"De confetti valt uit de hemel", spotte hij terwijl ijskoude oostenwind sneeuw in de richting van het podium bij de Lamberuskerk joeg.


Voor Arie (Briek) Willems jr. was de kou zeker geen lolletje. Hij droeg aanvankelijk alleen een zwart pak en werd zoals de traditie dat eist aangekleed met cape, steek en ketting. Hij had een maillot aangedaan onder zijn pak.


Het was zou koud dat zijn voorganger Briek XXXVI (Joop Kuijpers) aangemoedigd moest worden om zijn jas uit te doen toen hij de nieuwe Briek de scepter wilde overhandigen.


De keuze voor Arie Willems jr. als stadsprins is in die zin opmerkelijk omdat hij in het dagelijks leven evenementen-coördinator bij de gemeente Helmond is. Hij regelt dus met twee petten op in de carnavalstijd zijn eigen evenement?


"Nee, we hebben dit bestuurlijk allemaal goed afgestemd. De gemeente vindt het een eer dat iemand uit haar midden prins carnaval van de stad kan zijn."


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Hallo Arie . Een lieve prins. Nog bedankt voor de ontvangst in Westende met prachtige
prijzen van het prinseroaje , Ik vond het geweldig.
Groetjes Toos Hollestelle
Toos Hollestelle - 17-01-2010 | 11:45
de titel van het artikel had beter kunnen zijn : sneeuw als confettie en een malloot als prins
nenhellemonder - 10-01-2010 | 19:27
Arie, proficiat. Een terechte keuze dit jaar.
Huub - 10-01-2010 | 08:32
jee weer die carnaval pfffffffff zo erg dit mensen stop nu eens met carnaval !
bos - 10-01-2010 | 08:54

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Kiek Carnaval

Doe mee met de fotowedstrijd 'Kiek Carnaval' en stuur uw carnavalskiek in. Klik hier voor meer informatie.