'Cv-schuivers zullen het niet redden'

Auteur: door Bernke van Kreij |   vrijdag 13 februari 2009 | 02:48 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 13 februari 2009 | 08:06

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Nico van Hertrooij van Mercury Urval: 'Welke branche heeft het nu niet moeilijk?' archieffoto Kees Martens

Nico van Hertrooij van Mercury Urval: 'Welke branche heeft het nu niet moeilijk?' archieffoto Kees Martens

EINDHOVEN - Werving- en selectiebureaus hebben het hard te halen in deze economisch barre tijd. Tot vorig jaar beconcurreerden de bureaus elkaar vooral met goede kandidaten, die schaars leken. Vandaag de dag is het voor veel bureaus lastig vacatures voor ze te vinden.



Om de doodeenvoudige reden dat bedrijven nauwelijks nog op zoek gaan naar nieuwe mensen. Bureaus moeten op zoek naar een andere aanpak.


" Cv's schuiven is er nu niet meer bij", zegt Ruud Luining van Luining & Partners gekscherend. "Veel werving- en selectiebureaus hoefden in de economisch goede tijden feitelijk niet meer te doen dan de juiste kandidaten voor een vacature te vinden. Tot een half jaar geleden gold dat wie een goede kandidaat had, koning was. Mensen konden vrijwel meteen aan de slag bij bedrijven die om ze te stonden springen."


Maar het tij is gekeerd, zo ondervond ook het Eindhovense bureau. "Na de zomervakantie zagen wij onze opdrachtenportefeuille op het gebied van werving en selectie in snel tempo inkrimpen. Om te kunnen overleven moest het roer om." Het keerpunt voor Luining kwam na het faillissement van Luining & Company eind 2008.


Dankzij private investeerders kon Luining met zes van zijn oude medewerkers doorstarten in Luining & Partners. "We hebben nu minder bedrijven waarmee we werken, maar gaan er wel dieper in. In deze moeilijke tijden moeten bedrijven juist extra aandacht besteden aan hun menselijk kapitaal. Niet langer de winstmaximalisatie als hoogste doel stellen, maar zorgen dat je personeel werkt met passie en zo voor je bedrijf behouden blijft."


Hoewel de trajecten voor werving en selectie nu langer duren, en bedrijven meer tijd nemen voor het nemen van een beslissing, ziet De Lindegroep in Eindhoven nog geen grote teruggang in het aantal werving- en selectieprocedures. Pieter Kuypers: "We bemiddelen veel in vacatures voor technici die ook commerciële affiniteit hebben. Daar blijft vraag naar, zeker in tijden van crisis."


De Lindegroep merkt wel dat er veel meer op vacatures wordt gereageerd. "Veel sollicitanten praten zich naar een vacature toe, terwijl ze helemaal niet geschikt zijn."


Nico van Hertrooij van Mercury Urval bevestigt dat tijden als deze inderdaad moeilijk zijn voor de werving- en selectiebranche. "Welke branche heeft het nu niet moeilijk? Binnen onze organisatie zien wij in de werving- en selectie wereldwijd een omzetdaling van 25 procent in vergelijking met voorgaande jaren. Maar deze tak is slechts een onderdeel van ons werk. Er is nu meer ruimte voor een kwaliteitsslag. Ook klanten staan meer open voor kwaliteit. Het vervullen van een vacature wordt benaderd als een businesscase, waarbij veel meer wordt gekeken naar iemands waarde voor het bedrijf op de lange termijn. Dat bereik je niet met cv's schuiven. Bureaus die daar hun geld mee verdienden, zullen het niet redden. Werving en selectie is een strategisch instrument. Het gaat niet om een goede match, maar om een investering in de toekomst."


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beste Ruud,

Ken je me nog?

Bedrijven moeten een goede strategie hebben:

1) Nu en in de toekomst Winst maken
2) Nu en in te toekomst Medewerkers tevreden houden en een veilige omgeving bieden
3) Nu en in de toekomst de Markt tevreden stellen

Dit zijn de 3 noodzakelijke voorwaarden voor een goede Strategie. Ik durf te beweren dat bij alle bedrijven waar nu mensen zogenaamd moeten worden ontslagen dit te wijten is aan een slechte strategie en slecht management.

Helaas is het loslaten van de winstmaximalisatie niet voldoende maar slechts 1 van de noodzakelijke voorwaarden.

Helaas was jij ook te laat door 3 jaar terug niet een juiste strategie te kiezen voor je bedrijf. Dit heeft (helaas onnodig) veel stress en ellende veroorzaakt voor jou en je medewerkers omdat een doorstart nooit fijn is. Hopelijk gaat dit nou vernanderen na je doorstart.

Ik zal je eens bellen om te kijken hoe ik jou kan helpen!

Erwin Elands - 13-02-2009 | 12:18

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

De paniek over de dalende huizenprijzen is zwaar overdreven

Geef uw uitgebreide mening

Twitterende redacteuren

Weblogs

Specials