'In de high-tech moet je gewoon goed zijn in je vak'

Auteur: door Bernke van Kreij |   donderdag 05 maart 2009 | 02:46 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 05 maart 2009 | 10:45

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Melina Apostolidou. foto Irene Wouters

Melina Apostolidou. foto Irene Wouters

Melina Apostolidou (32) werkt sinds 2000 bij NXP Semiconductors als Research Scientist.
Melina studeerde natuurkunde aan de Aristotle universiteit van Thessaloniki in Griekenland. Na haar studie kreeg ze via een Europees uitwisselingsproject de kans om bij Philips Research werkervaring op te doen.



Ze kreeg een baan aangeboden en besloot te blijven. In 2004 begon ze naast haar werk bij Philips Research (inmiddels NXP Semiconductors) een deeltijdstudie Information and Communication Technology aan de TU/e. Met haar afstudeerproject won ze de Design Award 2007 van de TU/e.


"Creatief en inventief bezig zijn binnen de kaders van de technologie, dat is echt mijn ding. Daar heb je wel vrijheid voor nodig. Doordat er steeds meer en sneller ontwikkeld moet worden, wordt vrijheid steeds beperkter. Vroeger konden researchers en chipdesigners eindeloos aan nieuwe ontwerpen sleutelen. Maar tegenwoordig wordt het veelal door businessplannen bepaald. De tijdspanne waarbinnen je werk moet zijn afgerond, wordt steeds korter. Op dit moment ben ik bezig met een project voor het ontwerpen en uitbouwen van een chip voor draadloze communicatie die zich in een autosleutel bevindt. De techniek zorgt ervoor dat alle informatie van de auto op de sleutel zit en dat de sleutel tegelijkertijd kan communiceren met de auto. De eigenaar kan zijn auto zo bijvoorbeeld op afstand vast voorverwarmen. Daarnaast kan allerhande technische informatie via de sleutel worden uitgelezen.


Het team waarbinnen ik werk bestaat uit vrijwel alleen mannen. Ik weet niet of het anders zou zijn als er meer vrouwen zouden werken, maar ik zou het wel prettig vinden. Laatst hadden we een stagiaire, toen voelde ik me wel een beetje een rolmodel. Alsof ik aan haar moest laten zien dat het niet uitmaakt als je een vrouw bent in een technische mannenomgeving, maar dat je gewoon goed in vak moet zijn. Vrouwen zijn veruit in de minderheid hier op de High Tech Campus. Gelukkig komen er steeds meer. Ook NXP is wat dat betreft positief aan het veranderen. Het gaat me er niet om dat er per se meer vrouwen moeten zijn, maar ik vind dat er minder onderscheid gemaakt mag worden tussen mannen en vrouwen. De beeldvorming in Nederland is hardnekkig, dat verbaast me. Ik dacht dat het er anders aan toe zou gaan. In Amerika waar ik ook heb gewerkt, werden mensen veel meer op hun kennis en capaciteiten beoordeeld. Het ging er over of iemand een man of vrouw was. Veel mannen hier op de campus zeggen ook dat ze geen onderscheid maken. Grappig genoeg hebben de mannen die dat het hardst roepen vrijwel allemaal, een vrouw thuis zitten die fulltime voor het gezin zorgt. Mijn vriendinnen op de campus ervaren dat bijna allemaal hetzelfde. Laatst hoorde ik dat een vrouw was aangesteld als groepsleider. Ze was jong en ze was moeder. Mijn mannelijke collega's reageerden in eerste instantie positief, waarna ze zich direct afvroegen of het team waarvoor ze verantwoordelijk was, dan ook meteen kleiner zou worden. Waar halen ze dat vandaan? Ik blijf me er over verbazen, Nederland staat toch bekend als een progressief land? Wat dat betreft moet er nog veel veranderen. De High Tech Industrie is nog veel te mannelijk. Als technisch geschoolde vrouwen te veel hobbels op hun carrièrepad tegenkomen, stokt hun ontwikkeling. Terwijl de in de high tech competente vrouwen juist hard nodig zijn."


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

De paniek over de dalende huizenprijzen is zwaar overdreven

Geef uw uitgebreide mening

Twitterende redacteuren

Weblogs