'Robots komen van hun voetstuk af'

door Harrie Verrijt. dinsdag 26 mei 2009 | 16:11 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 27 mei 2009 | 12:58

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Symposium Dutch Robotics in het PSV Stadion. Foto Irene Wouters

Symposium Dutch Robotics in het PSV Stadion. Foto Irene Wouters

Bekijk video
EINDHOVEN - Auto's zijn in de fabriek opgebouwd met robots en pakken hagelslag ermee op een palet gestapeld. In de haven in Rotterdam lossen kranen zelf schepen en de geldautomaat is eigenlijk ook een geavanceerde robot.



Maar wanneer komt dat intelligente apparaat eens van zijn vaste voetstuk af en beweegt hij zich tussen de mensen om die te dienen? Dat tijdperk is nabij, zo betoogden diverse sprekers dinsdag tijdens een symposium in het Philips Stadion.


Philips Applied Technologies en de drie technische universiteiten in Nederland hadden de bijeenkomst georganiseerd om vooral kleinere technische bedrijven te overtuigen dat ze mee moeten doen in een ontwikkeling die de komende jaren heel hard zal gaan. Waar bovendien heel veel (subsidie)geld in geïnvesteerd gaat worden, zodat er grote kansen liggen.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
citaat "Maar wanneer komt dat intelligente apparaat eens van zijn vaste voetstuk af en beweegt hij zich tussen de mensen om die te dienen?"

Nooit mag ik hopen.


diana - 26-05-2009 | 18:48

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Twitter

Specials

Specials