Bavariajurk museumstuk

  donderdag 29 juli 2010 | 16:09 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 30 juli 2010 | 09:16

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Nederlandse supporters in Bavariajurkjes. Foto ANP

Nederlandse supporters in Bavariajurkjes. Foto ANP

LIESHOUT - Het oranje Bavaria jurkje, wereldberoemd vanwege de ophef rond de Bavaria-babes tijdens het WK-voetbal in Zuid Afrika, is tijdelijk opgenomen in de vaste collectie van het Amsterdams Historisch Museum.

De Dutch Dress hing er al tijdens het WK als 'steunbetuiging' aan Oranje, maar nu geldt het ook als brutaal, symbool van creativiteit, durf en vrijdenken.

"De waarden die staan voor Amsterdam, aldus een woordvoerster van het museum. "De Dutch Dress is tenslotte een Amsterdams ontwerp".

De voetbaljurk heeft een prominente plek gevonden tussen de harnassen van de schutterij van Amsterdam, na lovende recensies van bezoekers.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Het is dan ook een erg ingewikkeld ontwerp, poe hee. Het is een leuk jurkje maar om daar nou al die waarden aan te verbinden vind ik wel erg ver gaan. De gemeente Amsterdam wil gewoon pronken met de veren van een Brabantse brouwer.
M - 30-07-2010 | 23:52
En dit is zo belangrijk dat dit op de voorpagina moet?

Of was dit een advertorial ???
FM - 30-07-2010 | 09:40
En vanaf schenkt het Amsterdams Historisch Museum Bavaria bier!?
swinkels - 29-07-2010 | 21:54

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

De paniek over de dalende huizenprijzen is zwaar overdreven

Geef uw uitgebreide mening

Twitterende redacteuren

Weblogs

Specials