'Groeimanager' FEI start onder goed gesternte

Auteur: door Harrie Verrijt e-mail: h.verrijt@ed.nl |   donderdag 05 mei 2011 | 10:28 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 05 mei 2011 | 10:31

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Gerrit van der Beek (r) praat met Dominique Hubert van FEI Company bij een Titan Krios. Dit topmodel elektronenmicroscoop maakt gebruik van vloeibaar stikstofgas als koelmiddel. foto Irene Wouters

Gerrit van der Beek (r) praat met Dominique Hubert van FEI Company bij een Titan Krios. Dit topmodel elektronenmicroscoop maakt gebruik van vloeibaar stikstofgas als koelmiddel. foto Irene Wouters

EINDHOVEN - Bij FEI Company heerst een euforische stemming. De resultaten zijn zo goed, dat het bedrijf in Eindhoven – na het vertrek van Rob Fastenau begin dit jaar – een groeimanager nodig heeft.

De per 1 februari aangetreden nieuwe directeur Gerrit van der Beek (46) valt wel als zodanig te kenschetsen. De fysisch chemicus uit Oirschot heeft in het verleden bij Philips functies vervuld waarin hij een flinke groei van zijn bedrijfsonderdeel in goede banen moest leiden. "Bij Philips Displays moesten we na 2003 heel snel omschakelen van zwart-wit schermpjes voor mobieltjes naar kleurenschermpjes. Ik heb toen in China de fabricage van dit soort schermpjes opgezet en in een jaar van nul naar 60 miljoen per jaar laten groeien. Bij het Taiwanese bedrijf dat deze onderdelen van Philips overnam heb ik nog enkele jaren als bestuurder gewerkt."

De nieuwe locatiedirecteur ziet in zijn eerste maanden bij het bedrijf een soortgelijke situatie. "De marktsegmenten waarin FEI actief is zijn sterk groeiende en daar moeten we nu op inspelen. Deze week zijn we in de productie gestart in twee ploegen en we beginnen met een grote wervingscampagne om de ongeveer honderd vacatures die we hebben in te vullen. Komende zaterdag hebben we al een eerste carrière-evenement hier in ons gebouw waar we mogelijke toekomstige collega's hebben uitgenodigd."

De locatiedirecteur vindt zijn nieuwe werkgever een sterk bedrijf. "De crisis heeft duidelijk gemaakt hoe stabiel FEI is. Omzet en winst vlakten hooguit wat af, omdat het bedrijf meerdere markten bedient. Na de crisis is het weer met kracht verder gegaan met groeien. Als je gefocust bent op één productsegment is er wel een gevaar. Net als Nokia: als je een trend niet oppikt, kom je in zwaar weer. FEI heeft zich steeds uitstekend in de markt weten onderscheiden."

Dat doet het bedrijf volgens Dominique Hubert, manager Life Sciences bij FEI, onder meer door goed in contact te blijven met klanten. "We besteden veel aandacht aan contacten met universiteiten wereldwijd. Zo zijn we hier in Nederland aangesloten bij Necen. Dat is een platform van universiteiten die samen onderzoek doen met de meest geavanceerde elektronenmicroscopen. Wij luisteren goed naar hun bevindingen en behoeften."

Van der Beek moet nauw samenwerken met het hoofdkantoor in Hillsboro in de VS en met de Amerikaanse topman Don Kania en de rest van de raad van bestuur. "Gelukkig maak ik zelf ook deel uit van die raad van bestuur. Net als iemand in het verre oosten, iemand in Tsjechië en iemand in Groot-Brittannië. We hebben elke week overleg en zien elkaar eens per maand. In de drie maanden dat ik nu werk ben ik al vier keer naar de VS geweest en is Kania een paar keer hier geweest. Die samenwerking bevalt me prima."

Volgens Gerrit van der Beek wordt er vanuit dat hoofdkantoor flink geïnvesteerd in de vestiging Eindhoven. "Wij zijn de grootste vestiging van het bedrijf en dat houdt FEI in ere. We gaan flink investeren in apparatuur en machines en ook in onderzoek en ontwikkeling hier. Bovendien gaan we hier uitbreiden met de vestiging van het wereldwijde trainingscentrum, waarvoor een speciale ruimte wordt ingericht. Als er nieuwe type apparaten komen, moeten servicemensen uit de hele wereld hier daarvoor worden opgeleid."


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

De paniek over de dalende huizenprijzen is zwaar overdreven

Geef uw uitgebreide mening

Twitterende redacteuren

Weblogs