'Eurocrisis raakt bedrijven in Eindhovense regio'

  dinsdag 13 september 2011 | 14:37 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 14 september 2011 | 08:02

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Wim van der Leegte.foto Jurriaan Balke

Wim van der Leegte.foto Jurriaan Balke

EINDHOVEN - 'Captains of industrie' in Zuidoost Brabant dringen aan op een snelle oplossing van de eurocrisis.

"Als de onzekerheid rond de Griekse schuldsanering langer duurt dan het najaar, zitten we deze winter in een recessie", stelt Peter Swinkels, voorzitter van de Brabants Zeeuwse Werkgevers Vereniging.

"Wat mij betreft: Snel een deel van de Griekse schuld afboeken en verder". Wim van der Leegte (voorzitter van de Eindhovense Fabrikanten Kring) pleit voor Europese invoerheffingen.

De ondernemers reageren op de vrees van regionale bedrijven als ASML en NXP voor een nieuwe recessie.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ja ja; de schuld makkelijk afschuiven op politici. De markt reguleert zichzelf, toch? De markt heeft geen baat bij overheidsbemoeienis, toch? Rechtse rakkers.. Deze rakkers of industry hebben zelf gepleit voor de snelle komst van de euro en profiteren er al 10 jaar van. Ook zij weten dondersgoed dat landen zich niet aan regels houden en dat er geen instanties zijn in die landen en daarbuiten, die boekhoudingscijfers controleren; zo zouden zij zelf ook het liefst hun boekhouding doen.. En trots op China zijn deze rakkers...Jaaaa, dat is hun ideaal; gefingeerde cijfers en het gebrainwashde volk tot slaaf van hun "kumpanies"..
Ed - 14-09-2011 | 09:43
Wij zitten al 10 jaar in een eurocrisis .
En daar raken we steeds verder in.
Na het zuur komt het zoet.
Maar na 10 jaar nog steeds geen zoet.
harry - 13-09-2011 | 18:50
Denk dat de meeste aandeelhouders hun geld terughalen, anders zijn ze alles kwijt, bedenk wel dat het ieder voor zich is geld weg,alles weg.
laat de regering maar geld storten in een bodemloze put,
zodat jan met de pet voor de kosten opdraait we helpen ons land zo naar de verdommenis laat de rijken er maar voor op draaien en niet de hardwerkend werknemer die toch al dubbel genaaid wordt door deze recessie
geen geld - 13-09-2011 | 19:41
En of dat ie gelijk heeft ? natuurlijk afboeken verlies nemen en verder op gezonde voet.
Griekenland lacht zich echt rot, terug betalen zit er echt niet in, Het is echt een bodemloze put.
Rudy - 13-09-2011 | 16:05

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

De paniek over de dalende huizenprijzen is zwaar overdreven

Geef uw uitgebreide mening

Twitterende redacteuren

Weblogs