EINDHOVEN - Een paar maanden een sfeerlamp testen of in een groep
discussiėren over een bepaald merk sigaretten. Bedrijven hechten steeds meer
waarde aan de mening van de consument voordat ze nieuwe producten, diensten
en reclames op de markt brengen.
Bijna elke onderneming in Nederland is dan ook bereid die mening te belonen met geld of producten. Prijzen uiteenlopend van twintig tot vijftig euro of het geteste product zijn te verdienen, onder meer via beloonjemening.nl van CG Selecties.
CG Selecties, met het hoofdkantoor in Hoogkarspel, werft ook in de regio Eindhoven mensen die aan marktonderzoekbureau's of direct aan bedrijven hun mening willen geven over producten. Maarten Neggers (45) uit Veldhoven is een van de kandidaten "Ik vind het vooral heel interessant om mee te doen. Je maakt de nieuwste ontwikkelingen mee", aldus Neggers. De Veldhovenaar kreeg de laatste keer een scheerapparaat van Philips cadeau nadat hij dat zes weken had getest. "Ik heb tussentijds en aan het einde een evaluatieformulier ingevuld. Daarna moest ik het apparaat weer opsturen en werd naar de tekortkomingen gekeken."
Philips is voor CG Selecties een grote speler in Eindhoven, regelmatig wordt er voor dit bedrijf gediscussieerd over producten of worden deze getest door de kandidaten. Zo werd de nieuwe lamp LivingColors door twintig mensen uit Eindhoven gebruikt en beoordeeld. "Naar alles waar je reclame of advertenties van ziet, loopt wel een onderzoek", aldus Merik te Grotenhuis, samen met zijn broer Hendrik te Grotenhuis directeur van CG Selecties.
Monique Bastens (38) uit Eindhoven werd maandag nog uitgenodigd voor een gesprek over Radio 2. "Ik vind het heel interessant om te doen. Als ik mijn mening heb gegeven over een bepaald product houd ik ook altijd in de gaten hoe het in de praktijk uitpakt. Dat is er zo leuk aan."
Het bedrijf heeft inmiddels een bestand opgebouwd van dertigduizend mensen. In Eindhoven staan drieduizend mensen ingeschreven die eens in het half jaar hun mening geven. "Als iemand vaker meedoet, kunnen ze getraind raken. We willen juist dat mensen onbevangen hun mening geven", vertelt Te Grotenhuis.
"Bij elk product wordt gekeken welk publiek er bij hoort. Daardoor moet het bestand zo breed mogelijk zijn. Het komt voor dat er niet genoeg mensen aan een profiel voldoen. Daarom zoeken we altijd naar meer kandidaten."



















