EINDHOVEN -'DAF Trucks neemt een belang van 19% in zijn Tsjechische concurrent Tatra. Tatra gaat motoren en cabines betrekken van DAF. DAF dealers gaan meerwiel-aangedreven Tatra's verkopen. DAF beschikt zelf niet over meerwiel-aangedreven technologie.
Zie ook:
Vorig jaar meldde deze krant al dat er gesprekken over samenwerking gaande waren tussen DAF en Tatra. Toen heette het nog 'dat iedereen met iedereen praat in de truckindustrie over mogelijke samenwerking'.
Volgens DAF'S topman Harrie Schippers "versterkt DAF zijn leidende positie in het zware segment in Centraal Europa via het minderheidsbelang."
Tatra is specialist op het gebied van 4 x 4 tot 12 x 12 aangedreven voertuigen. De Tsjechische truckproducent maakt speciale trucks, die vaak worden ingezet onder extreme terrein- en weersomstandigheden, van de Sahara tot Siberië. De speciale trucks worden vooral gebruikt in de bouw. Volgens een woordvoerder van DAF zal de Eindhovense truckfabrikant de meerwieltechnologie van Tatra niet gaan toepassen in zijn eigen trucks. De markt voor zware 'bouwtrucks' in Europa komt uit op zo'n 7.500 stuks per jaar. Tatra moet die markt onder andere delen met Ginaf in Nederland en Europese truckproducenten als MAN. Tatra levert enkele duizenden trucks per jaar. DAF was vorig jaar goed voor 25.402 trucks boven de 15 ton. Dat was 15,2 procent van de markt, een record in de geschiedenis van DAF.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties











