Moddergooien rond Easy Life gaat van start

Auteur: door Rik Elfrink |   dinsdag 03 maart 2009 | 02:45 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 11 maart 2009 | 08:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

DEN BOSCH - Drie van de vier hoofdverdachten in de omvangrijke fraudezaak rond het Helmondse Easy Life geven elkaar de schuld van de onregelmatigheden bij het bedrijf. Dat bleek maandag uit hun verklaringen tijdens een zitting bij de Bossche rechtbank.


De advocaten van twee van de hoofdverdachten, John Wolbers en Frans Oosterbosch, stelden dat hun cliënten tot het laatst toe alles gedaan hebben om het belang van de ruim 400 gedupeerde obligatiehouders te waarborgen. Oosterbosch wilde volgens zijn raadsman levenspolissen kopen, maar Wolbers zou dat hebben tegengehouden. De raadsvrouw van Wolbers stelde dat haar cliënt juist alles gedaan heeft om zoveel mogelijk van die polissen te kopen. De gedupeerden hadden daarvoor 42 miljoen euro ingelegd, slechts 7,6 miljoen is belegd. Ook gaf zij aan dat geheime tapverslagen in het strafdossier van Wolbers zijn terechtgekomen. Het zou gaan om verslagen van gesprekken met advocaten. Wolbers' raadsvrouw wilde daar verder geen conclusies aan verbinden. De advocaat van Oosterbosch haalde gisteren keihard uit naar een medeverdachte, een 56-jarige Helmonder. Deze verdachte werd na enkele dagen voorlopige hechtenis vrijgelaten. Hij stapte in juli 2007 in het directieteam van Easy Life. "Eerst wilde hij alle gekochte polissen voor zichzelf inpikken en daarna een eigen bedrijf beginnen. Schandalig dat hij nu voor de buis kan zitten." De advocaat van de vrijgelaten verdachte hield zijn kruit grotendeels droog. "Uit de getapte gesprekken zal blijken dat mijn cliënt echt heeft geprobeerd nog iets van Easy Life te maken." De andere vrijgelaten verdachte, een 52-jarige Somerenaar, hield zich gisteren afzijdig van het moddergevecht.

Wolbers en Oosterbosch kregen het gisteren in de rechtszaal kort aan de stok over een auto die Oosterbosch aan een familielid schonk. De auto zou zijn betaald met of via gelden van Easy Life. Oosterbosch zou Wolbers hebben beloofd de auto terug te brengen naar de dealer (Kroymans). Wolbers wilde dat volgens hem niet om geen gezichtsverlies bij de dealer te lijden. " Ik wilde de auto overnemen", aldus Wolbers, voordat zijn raadsvrouw hem tot stilte maande. "Er is niet een juweel gekocht door Oosterbosch" , deelde zijn raadsman Teurlings opnieuw een steek onder water uit.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Blij dat ik weer in Zwitserland zit
Vuile Harrie - 11-03-2009 | 08:47
Nu eens kijken wie als eerste gaat praten over de wietboeren en hun zwarte centjes.
wietje - 03-03-2009 | 16:45

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Twitterende redacteuren

Specials