HELMOND - Accountant KPMG heeft de provisie en het salaris van de twee verdachte Easy-Life-directeuren afgetrokken van hun totale schuld aan het failliet verklaarde beleggingsbedrijf. Het totaalbedrag waarvan KPMG zegt dat het duo dat uit het bedrijf heeft gehaald is verminderd tot 12 miljoen euro. Eerder was dat nog 15,5 miljoen euro.
Zie ook:
De advocaten van beide hoofdverdachten hebben dat vrijdag gezegd.
De rechtbank in Den Bosch vroeg om het onderzoek door KPMG om duidelijkheid te krijgen over de rol van beide hoofdverdachten. Zij blijven echter bekvechten over hun eigen rol.
Advocaat Marcel van Gessel van de 37-jarige Heezenaar zegt dat er onder de streep 2 miljoen euro schuld aan zijn kant overblijft maar dat getuigen kunnen verklaren dat ook dat nog bestaat uit provisie en salaris. "Wij zijn tevreden", aldus Van Gessel.
Advocaat Mark Teurlings zegt dat de situatie precies andersom is omdat zijn 52-jarige Helmondse cliënt de schuld van zijn cliënt medio 2008 heeft overgenomen. Teurlings zegt dat KPMG aan de Helmonder een minimale schuld toeschrijft. "Wij zijn blij", aldus de raadsman.
Vier directeuren van Easy Life werden in september 2008 gearresteerd omdat van de inleg van 42 miljoen euro van ongeveer 500 beleggers maar 7,5 miljoen was geïnvesteerd.
De twee hoofdverdachten zaten tot januari ruim 16 maanden in voorarrest maar werden toen voorwaardelijk vrijgelaten. Tegen de twee medeverdachten werd toen 4 en 3,5 jaar cel geëist. Zij wachten sindsdien nog op een vonnis. De strafzaak gaat in maart verder.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.




Sorteer reacties




















