Senseo wil nog meer terrein veroveren

  donderdag 26 januari 2012 | 12:22 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 26 januari 2012 | 12:30

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Senseo van Philips. foto ANP

De Senseo van Philips. foto ANP

EINDHOVEN - Philips en Sara Lee willen met hun gezamenlijke merk Senseo nog meer van de wereldwijde koffiemarkt veroveren. De twee bedrijven hebben hun alliantie verstevigd en uitgebreid.

Sara Lee (onder meer Douwe Egberts) en Philips gaan investeren in innovatie en uitbreiding van markten. Philips hevelt al zijn rechten in het merk Senseo over naar Sara Lee. Het Amerikaanse bedrijf betaalt Philips daarvoor 170 miljoen euro.

Philips bezat de helft van de rechten op de merknaam. Sara Lee wilde volledige zeggenschap, omdat het op de consumentenmarkt voor koffie belangrijk is om volledig te kunnen sturen op het merk. Philips beperkt zich straks tot het maken van de apparaten.

Van de Senso zijn sinds de lancering in 2001 ruim 33 miljoen exemplaren verkocht.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Bij Senseo(Douwe Egberts) hebben zelf (letterlijk) een karakter moord op hun eigen product gepleegd!!

Voorbeeld; Pads met Extra Dark (zit naar mijn mening minder aan gewicht in) brengen ze nu op de markt met de mededeling(vernieuwde samenstelling) maar het is NIET meer de smaak van de extra dark koffie.

Het heeft GEEN karakter meer!!!

En dat idem met de reguler, enz.

Alleen de BLACK is nu nog enigzins vergelijkbaar met de Extra Dark de rest slootwater smaakt volgens mij nog beter.
Ben - 26-01-2012 | 13:18
Weer uitverkoop bij philips !!!! Nog even philips arbeiders, dan is alles verkocht. idd, het is en blijft een smerige koffie net zoals alles bij philips.
Gerard - 26-01-2012 | 11:48
Het is weer des Philips. Even snel iets verkopen en scoren. Wat de consequenties zijn is niet belangrijk. Daar wordt niet over nagedacht. Als het zo nog even doorgaat is alles wat Philips heeft in handen van anderen en is Philips passé.
Mopperkontje - 26-01-2012 | 12:18
De tekst is niet helemaal correct. Philips verkoopt alle merkrechten dan het nu bezit (50 procent) aan Sara Lee. Dat is wat anders dan 50 procent van het bezit overhevelen.
Gertjan - 26-01-2012 | 11:07
En dat met 'koffie' die niet lekker is.
Gerrit - 26-01-2012 | 09:43

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.