Netto-verlies Philips 1,3 miljard

  maandag 30 januari 2012 | 07:39 | Laatst bijgewerkt op: maandag 30 januari 2012 | 07:45

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Topman Frans van Houten van Philips. Archieffoto ANP

Topman Frans van Houten van Philips. Archieffoto ANP

AMSTERDAM - Philips heeft over 2011 een netto-verlies geboekt van 1,3 miljard euro. Een jaar eerder behaalde het concern nog een netto-winst van 1,45 miljard euro.

Het verlies was voorzien en het gevolg van de zware afboeking op de goodwill van Philips halverwege het jaar. Philips schreef toen 1,4 miljard af op te hoge verwachting uit het verleden bij overgenomen bedrijven. Ook de afscheiding van de televisiepoot, die verkocht moet worden aan TPV, lagere verkoopopbrengsten en verliezen op de verkoop van bedrijfsonderdelen speelden een rol bij de totstandkoming van het nettoverlies.

Het bedrijfsresultaat over 2011 was wel positief. Dat kwam uit op 1,6 miljard, 7,4 procent van de omzet van 22,6 miljard euro. Er was sprake van een omzetgroei van 4 procent. Het bedrijfsresultaat over 2011 lag echter ver onder dat van 2010, toen dat nog 2,5 miljard bedroeg.

Het vierde kwartaal van 2011 viel, zoals bekend, tegen met een omzet van 6,7 miljard en een bedrijfsresultaat van 503 miljoen. Er was ook sprake van een netto-verlies van 160 miljoen.

Philips blijft voorzichtig over 2012. "We zijn voorzichtig vanwege de onzekerheid in de wereldeconomie, Europa in het bijzonder," aldus topman Frans van Houten. Philips krijgt dit jaar nog te maken met bijzondere lasten als gevolg van reorganisaties en herstructurering van de onderneming. Aan het eind van het jaar is enige verbetering te verwachten, verwacht Van Houten. Hij blijft vasthouden aan zijn financiële doelen voor 2013.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Misschien kan Philips nog 200 milj.terug gaan halen in Nuenen als is het alleen maar om de pensioenkas weer aan te vullen????
Philips pensionaris - 30-01-2012 | 19:43
Dat is normaal nieuwe topman ,kijk de cijfers over 6 manden nog eens
tarkan - 30-01-2012 | 13:38
Tekenend voor de huidige economische situatie in casu Philips, dat de cijfers gepresenteerd worden tegen de achtergrond van rôse, wellicht om het e.e.a. mooier voor te stellen dan het in werkelijkheid gesteld is?
Harry Haerkens - 30-01-2012 | 12:56
Ze hadden met het hoofdkantoor nooit naar Amsterdam moeten gaan. Onnodige kosten gemaakt!!
Ben - 30-01-2012 | 12:39
Beste Har,
ik snap even niet wat "die ambtenaren" hiermee te maken hebben.
En ja, wij werken gewoon door zolang we "op eigen verzoek stoppen met werken" nog niet uit eigen portemonnaie kunnen betalen.
Zoals velen trouwens.
victor - 30-01-2012 | 11:51

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.