Bonus Philipstop flink omhoog

maandag 22 februari 2010 | 13:02 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 02 maart 2010 | 14:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

AMSTERDAM - Elektronicaconcern Philips keert zijn bestuurders flink hogere bonussen uit. Topman Gerard Kleisterlee ziet zijn bonus ruim verviervoudigen ten opzichte van het jaar ervoor.



Dat blijkt uit het maandag gepubliceerde jaarverslag van Philips. Kleisterlee krijgt dit jaar 962.720 euro extra op zijn bankrekening bijgeschreven voor de geleverde prestaties in 2009. Dat is bijna net zo hoog (87,5 procent) als het jaarsalaris van 1,1 miljoen euro.


De resultaten van Philips stonden vorig jaar in de eerste helft van het jaar onder druk door de economische recessie. In de tweede helft van het jaar wist Philips de resultaten fors te verbeteren.


De andere bestuurders krijgen een bonus van 65,6 procent van het jaarsalaris. Voor de meeste bestuurders is hun bonus daarmee ongeveer vier keer zo hoog als een jaar eerder. De basissalarissen van het Philipsbestuur zijn niet verhoogd.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ach, de actiebereidheid van de gemiddelde Philips werknemer is laag, dus de top kan zich ongebreideld verrijken, de gemiddelde Phili-slave laat dat wel gebeuren.

De 'verbeteringen' die geboekt zijn, zijn gerealiseerd door middel van ontslagen en reorganisaties, de acquisities van Philips zijn vaak simpelweg slechts, zelfs triest te noemen. De Saeco acquisitie is zonder meer slecht, en Lumileds, de LED producent van Philips is ook aan net saneren en wordt linkt en rechts voorbij gestreefd. De rest is niet veel beter.

De trieste resultaten worden gemaskeerd door overheidssteun, zoals bijvoorbeeld de kenniswerkersregeling.

Mark - 02-03-2010 | 14:26
Schandalig, heeft de graaiende top nou nog niet door dat dit echt niet meer kan ?
Uit al deze reakties blijkt wel duidelijk dat er grote onvrede is bij het personeel, die binnen het bedrijf niet serieus wordt genomen. En de top sluit de ogen hiervoor, als de financele cijfers maar goed zijn.
Geen transparantie en korte termijn denken alom.
hl - 27-02-2010 | 17:00
Stelletje dieven zijn het daar in Amsterdam
Frank - 25-02-2010 | 17:16
Mijn man en collega's staan binnenkort ook op straat. Hun afdeling kan goedkoper, buiten de deur. De medewerkers van Philips en heel, heel veel betrokken partijen snappen niet waar Philips mee bezig is, maar het is de keus van de top!!! Er zullen de nodige consequentie's aan verbonden zijn voor veel Philipsmedewerkers. Het rare is, dat degene die het besluit genomen hebben totaal niet weten waar ze mee bezig zijn, en hoe dit allemaal moet gebeuren ( de helft van de werkzaamheden en taken van deze afdeling kennen ze niet). Mijn man en collega's moeten ze daar telkens op wijzen!!!!!! Het is werkelijk niet te geloven!!!!!!

De beste kennis, gooien ze de deur uit!!, Dat is echter niet interessant, we besparen weer op de poppetjes!

Er moet zoveel bezuinigd worden bij Philips, maar dan zulke bonussen weggeven, het is niet door nette woorden te omschrijven, wat je daarvan denkt!!!
Het zou de heren top ( en dan niet alleen Kleisterlee) sieren als ze deze commentaren serieus willen lezen en zich dan af gaan vragen waar ze mee bezig zijn!

Gaat het bij hun nog om Philips belangen, of moet je maar zo denken: Je bent niet met Philips getrouwd!! Dit is wat mijn man na bijna 31 dienstjaren bij Philips te horen kreeg!!

Helaas wil mijn man de zaken nog netjes afwerken, zodat de betreffende medewerkers bij Philips die met outsourcen geconfronteerd gaan worden, hun vragen allemaal nog netjes beantwoord krijgen. Een te hoog verantwoordelijkheids gevoel bij man, wat hem siert, maar Philips zeker niet verdient!!!

Renate
renate - 25-02-2010 | 13:23
En wie is er verantwoordelijk voor die superdeal met Saeco (http://www.nu.nl/beurs/2190539/philips-verliest-3-miljoen-per-maand-saeco.html) die3 miloen per maand kost. Krijgt deze executive ook zo'n riante bonus?
Karel - 23-02-2010 | 23:50

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Twitter

Specials