Waalre wil niks en doet niks aan N69

Auteur: door Kees de Zeeuw |   woensdag 28 december 2011 | 02:39 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 28 december 2011 | 08:54

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

De coalitie in Waalre stelt zich lamlendig op door een onderzoek naar een vrachtwagenverbod op de N69 te blokkeren.

'We doen niets omdat we toch al bekend staan als gemeente die niets wil of doet.' Ziedaar het argument van de coalitie van VVD, CDA en GB-AWB in Waalre om geen onderzoek te doen naar het vrachtwagenverbod op de N69. Treffender had CDA-fractievoorzitter Nan Zevenhek de lamlendige houding van de Waalrese coalitie niet kunnen uitdrukken. Daar waar Provinciale Staten en de gemeenteraad van Valkenswaard wel in overgrote meerderheid (inclusief CDA) een onderzoek naar het verbod willen, ziet men dat in Waalre niet zitten.

Om het hardst riepen de coalitiepartijen CDA en VVD dat ze zo graag een vrachtwagenverbod op de N69 zouden willen. Roepen ja, maar zelfs een onderzoek naar dat verbod – want meer hield een motie niet in – wordt geblokkeerd. Omdat men de verhoudingen niet wil verstoren. CDA en VVD krijgen al slapeloze nachten bij de gedachte dat hun (partij)collega's van Bergeijk en Eersel boos worden. Die blokkeren zo langzamerhand iedere oplossing. Bergeijk schuwt zelfs niet om met alle mogelijke middelen de Lage Heideweg in Valkenswaard – een belangrijke schakel in de verkeersoplossing – te blokkeren.

De lokale partij GB-AWB maakt het helemaal bont met de bewering dat een vrachtwagenverbod niet uitvoerbaar is 'omdat de winkels bevoorraad moeten worden'. Dan werken al die andere vrachtwagenverboden in andere gemeenten in Nederland dus ook niet.

Uitkomst van dit alles is dat niets gebeurt en we op onze handen blijven zitten. Op alle mogelijke manieren probeert de coalitie het beeld op te roepen dat het zo geweldig gaat met de regionale samenwerking en aanpak van de N69 en dat voortgang wordt bereikt. Maar achter de schermen worden andere dingen gezegd.

Binnen de regionale stuurgroep is zo langzamerhand een impasse ontstaan. De partijen komen niet op één lijn. De wanhopige oproep van de coalitiepartijen 'aan alle partijen' om toch vooral eensgezind te blijven werken aan een oplossing doet dan ook bijna komisch aan. Steeds meer signalen en feiten wijzen er op dat de brede belangenbenadering niet zo strak en evenwichtig is verlopen als aan het begin was voorgesteld. Ook Provinciale Staten roeren zich en voelen zich buitenspel gezet. Met als risico dat de woorden van het CDA wel eens de uitkomst kunnen zijn: 'We willen niks en doen niks'.

-

De auteur is fractievoorzitter van D66 Waalre


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@themagroep en Wim Louwers
Wim je kletst grote onzin over het doel van de motie. Zoals je weet is D66 al jaren voorstander van een vrachtwagenverbod en verbetering van de N396 en N397. De uitspraak van Provinciale Staten en de gemeenteraad van Valkenswaard was voor ons aanleiding om het voor de zoveelste keer weer op tafel te leggen. Gewoon ook omdat de eerdere onderzoeken aantonen dat het vooral in Aalst een enorme verbetering geeft.
En ook nu bleek de Waalrese coalitie weer te gaan gebukt onder de dreiging van Bergeijk en Eersel. Immers, zeggen dat je wel iets wilt en er vervolgens niets aan (willen) doen en maar afwachten, is geen teken van bestuurlijke kracht. D66 zou inderdaad erg graag eens willen dat de zaak meer transparant werd, zodat de tegenstellingen en spanningen duidelijk worden. Dan kan er mogelijk iets mee worden gedaan. Alles gebeurt nu in schimmige achterkamertjes.

Over jullie wel of niet onafhankelijkheid en gebondenheid. Een ander lid van de werkgroep heeft mij op de dag van verschijning van dit opeinistuk in het ED gebeld om me te bedanken en gaf daarbij aan het er helemaal mee eens te zijn. Voorts werd er ook verzucht dat als themagroep maar eens afscheid genomen moet worden van AWB-GB. Dat zet toch wat vraagtekens bij het wel of niet hebben van banden. Tevens of jouw bijdragen hier wel namens de themagroep zijn of puur op persoonlijke titel. Dat laatste is niet erg, maar vermeldt dat dan gewoon.
Kees de Zeeuw D66 Waalre - 31-12-2011 | 15:13
Afgezien nog van het probleem van de doortocht van vrachtwagens door de kernen Aalst-Waalre en Valkenswaard. Zou er al veel verkeersdruk verminderd kunnen worden , wanneer er beter O.V. of H.O.V. mogelijk zou zijn, vice versa België. Het internationaal / interregionaal verkeer is dagelijks zeer intens op de zuidelijke routes, en groeit met het jaar. We kunnen b.v. vanaf Eindhoven heel Europa goedkoop doorreizen per Europabuslijnen, { volledig buslijnenetwerk}, en per vliegtuig vanaf Eindhoven Airport door heel Europa; maar een geregelde busverbinding met België; op dat idee komt geheel niemand. Eindhoven m.n. en De Kempen heeft alles voor als we de slogans moeten geloven , maar een goed buslijnen of ander O.V. netwerk naar de zuiderbuur, { open grenzen en E.U. }, Is kennelijk bij geen enkele hiertoe bevoegde instanties op het idee gekomen. Raar toch?! Voor de regio Eindhoven en het SRE, bestaan nog steeds grenzen met ons directe buurland?.....
pendelaar B. - 31-12-2011 | 13:08
Het feit dat de motie van D66 in de gemeenteraad van Waalre over het vrachtwagenverbod klaarblijkelijk slechts een dekmantel is om de onwilligheid van Bergeyk en Eersel aan de kaak te stellen, is een dieptepunt in de lokale politiek en een partij als D66 onwaardig. Het gaat de lokale fractie van D66 dus kennelijk niet om de zaak zelf, de N69-kwestie, maar om de uitkomst van een politieke spel. Het mag dan ook niet verbazen dat vertegenwoordigers van de Themagroep Leefomgeving en Verkeer zich nauwelijks nog in de raadszaal laten zien. De themagroep is politiek ongebonden, dat weet De Zeeuw. Banden met de lokale partij AWB/GB zijn er niet, laat staan dat er enige sympathie zou zijn voor het standpunt van de coalitie in Waalre voor wat betreft het N69-dossier.
Themagroep Leefomgeving en Verkeer Waalre, voor deze Wim Louwers - 31-12-2011 | 12:41
@themagroep
Wat jammer dat de vertegenwoordigers van deze themagroep niet aanwezig waren tijdens de raadsvergadering. Dan hadden ze ook onze argumenten kunnen horen. Overigens ook in andere raadsvergaderingen heeft men kennelijk niet geluisterd. Want dan had men gehoord dat D66 zowel regionaal als in Waalre altijd heeft gezegd dat een gedeeltelijk ondertunneld traject thv de midden variant onderzocht moet worden. Maar dat onderzoek is er nooit gekomen.
Dat er een verbetering moet komen van de huidige infrastructuur (o.a. N396 en 397) hebben wij altijd op gewezen. In het in 2006 en 2008 gedane onderzoek staat klip en klaar dat een vrachtwagenverbod de problemen met de luchtkwaliteit vooral in Aalst voor een groot deel oplost. En ook dat er daarvoor een aantal aanpassingen nodig zijn. Een gedegen onderzoek nu had aan het licht kunnen brengen dat een aantal partijen (waaronder bergeijk en eersel) bewust iedere verbetering blokkeert om daarmee de hele zaak klem te zetten. Dat wordt nu onder tafel gehouden, maar de onmin en bijna ruzie in de regio blokkeert het hele proces.
En het zou de themagroep sieren eens wat beter te lezen en te luisteren. En voor de duidelijkheid, deze thema groep komt voort uit het AWB, dat nu samen met GB de lokale fractie AWB-GB vormt. Dus zo neutraal en onafhankelijk is de club ook niet en kennelijk behoorlijk op de teentjes getrapt met de kritiek op hun politieke leiders.

Wat D66 ( zowel in Waalre als de regio) wil is dat wordt gedaan wat is afgesproken. Maatregelen volgens de zevensprong van Verdaas, dus starten met verbeteren en opwaarderen van de huidige infrastructuur, verbeteren van het OV., een vrachtwagenverbod op de N69 en daar nieuwe wegen waar dat nog nodig is. Nu wordt het hele proces omgedraaid. De focus ligt op de nieuwe west parallel en andere aanvullende maatregelen komen daarna. Waar dan als het tegenzit geen geld meer voor is. En Aalst blijft zitten met het drukken (vracht)verkeer. De cirkel moet nu worden doorbroken.
Kees de Zeeuw - 31-12-2011 | 00:05
Volslagen utopie om ook maar te denken, dat je met meer wegen , bredere wegen en rand en rondwegen meer aanleggen, het fileprobleem oplost. Die feiten liggen er al tientallen jaren. Droom verder ambtenaren en politici. Kortom; We zullen moeten leren leven met aldoor bestaande en nog groeiende files. Heel het wegenplan is water naar zee dragen voortdurend kostenslurpend , en voortgaan met werkvoorziening zonder bedoeld resultaat. Zolang de knop niet omgaat bij de verkeersdeelnemers zelf , waar de sleutel van het probleem ligt. Blijft het achter de groei en feiten aanlopen. Vooral sinds de aanleg en verbreding van de A2/N2 Randweg zijn de files door de dorpen en gewestwegen alleen maar toegenomen zo men ziet.
Peterke - 30-12-2011 | 23:02

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Poll

Bent u minder gaan werken als gevolg van de daling van de kinderopvangtoeslag en de hogere tarieven voor kinderopvang?

Specials