Meiden van Halal en Oom Hdidwan

vrijdag 05 februari 2010 | 02:43 | Laatst bijgewerkt op: maandag 08 februari 2010 | 15:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De Meiden van Halal. foto GPD

De Meiden van Halal. foto GPD

De Meiden van Halal hebben de Marokkaanse zaak geen goed gedaan met hun optreden in ‘Bimbo’s en Boerka’s’.

De Meiden van Halal zijn in mijn ogen gedegradeerd tot ordinaire, brutale en inhoudsloze Marokkaanse straatmeiden. Dat is helaas pijnlijk gebleken tijdens hun laatste optreden in het NPS-programma 'Bimbo's en Boerka's' (27 januari). In dat programma was te zien hoe twee amateuristische meiden zich grote politieke vraagstukken, die het hele land allang bezig houden, probeerden eigen te maken. Zij vielen daarbij echter ten prooi aan nietszeggende arrogantie en een nationalistische houding, die de Marokkaanse zaak veel schade toebrengt. Menige openlijke tegenstander zou daar slechts van kunnen dromen.

Esmaa en Jihad Alariachi waren zich waarschijnlijk niet bewust van hun rol en van de positie die ze op het moment van de uitzending hadden. Het is vooral de NPS aan te rekenen dat ze deze meiden in een uitzichtloze situatie heeft gebracht en daarmee de wanhoop van de Marokkaanse jeugd publiekelijk heeft tentoon gesteld.

De Meiden van Halal zijn in een situatie gebracht, waarin zij zich bewust of onbewust opstelden als de verdedigers van de Marokkaanse zaak door zich als 'journalist' inhoudelijk te mengen in de discussie over de dubbele identiteit/nationaliteit. Ik vraag me af of de NPS werkelijk voor ogen had om het onderwerp serieus aan de orde te stellen, wetende wat de kwaliteiten van deze meiden zijn. Het redactieteam is – meer dan wie dan ook – goed op de hoogte van wat zij wel en niet kunnen, wat zij wel en niet beheersen. (Hun optreden met de cabaretier Hans Teeuwen sprak boekdelen).

Heel even bekroop me het gevoel van het herleven van de jaren tachtig, toen het programma Paspoort van de NOS de Marokkaanse jeugd op een beschamende wijze via de pop Oom Hdidwan wilde vermaken.

Mohamed el haddad, Eindhoven

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beste El Haddad,
Ik ben een Marokkaanse vrouw en ik ben het volledig met je eens: die meiden schaden door hun optreden de Marokkaanse gemeenschap.
Ze moeten zich niet uitlaten op onderwerpen waar ze geen verstand van hebben.
Op zijn minst hadden zij zich moeten voorbereiden op die onderwerpen. Verder zou het goed zijn als duidelijk gecommuniceerd wordt dat zij hun eigen standpunten vertegenwoordigen en niet die van de Marokkaanse vrouw.





Samira - 08-02-2010 | 15:26
Beste El Haddad.
Wat jammer toch voor u dat "die meiden" het zo tof proberen om te integreren door een satire uit te voeren die onze nederlandse vrijheid van meningsuiting laat zien. En nu uw commentaar! Dáár zitten we echt niet op te wachten. Integreer nu eens gewoon.
Harry
Harry van de Laak - 06-02-2010 | 11:08
Geachte meneer El Haddad,
ik begrijp niet waarom u vind dat de NPS hier had moeten ingrijpen.De meiden van Hallal gedragen zich al veel langer arrogant en nationalistisch. Dat is nu net wat de integratie van bv Marrokanen in Nederland bemoeilijkt. Ze verdragen nu net geen correctie op hun houding.Nederland is altijd het land geweest van vrijheid van meningsuiting. Daar hoort tolerantie naar je medeburgers bij en ook zelf kritiek kunnen verdragen. Wat ik bij hen en veel andere mensen van Marrokaanse afkomst zie is dat ze zich erg rechtlijnig en orthodox opstellen. Indien de NPS hen zou willen corrigeren hadden ze dit als een aanval op hun recht van vrijheid van meningsuiting beschouwd.Ze moeten in gaan zien dat juist de vrijheid die de NPS hen geeft te maken heeft met de belangrijke waarden in Nederland.Vervolgens deze ook naar anderen toe respecteren.Mocht u als medemarrokaan het hier niet mee eens zijn, zou u hen er zelf op aan moeten spreken.
ton - 05-02-2010 | 20:44
Typisch de hypocrisie van DE MAROKKAANSE MAN.
Wanneer een vrouw op televisie te zien, is het meteen slecht ongeacht wat ze zegt. Ik vind het hartstikke goed dat zij tenminste een discussie aangaan en bepaalde onderwerpen bespreekbaar maken. Ze verdedigen de moslim(vrouwen) en daar is volgens afgunstige mannen meteen iets mis mee.

Als je het beter kan, ga daar zelf staan dan
ikke - 05-02-2010 | 11:37

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Specials