Ali B. - Frans van den Nieuwenhof

maandag 08 februari 2010 | 02:41 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 13 februari 2010 | 11:38

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

Afgelopen week zag ik op De Herdgang een jongeman die heel erg zijn best leek te doen om Ali B. te imiteren. Die aanstekelijke lach en vrolijke blik zijn evenwel niet te copiëren. Deze man was zó relaxed dat het Ali B. zélf wel moest zijn. Dat bleek te kloppen.


De populaire Nederlands-Marokkaanse cultheld komt regelmatig vanuit zijn woonplaats Almere naar Eindhoven. Wat hem betreft, hoeven wij dat helemaal niet te weten. Ali B. is supporter van Jong PSV, sinds zijn zwager Abel Tamata daar speelt.

Onze vriend neemt dan zijn vrouw en zoontje mee en kletst wat met zijn vrienden Ibi, Ollie en Otje - in Eindhoven beter bekend als Afellay, Engelaar en Bakkal.


Als ik in dienst van PSV was, zou ik daar wat mee doen. Met zijn multiraciale cultuur is PSV in potentie dé club waar jonge talenten met Marokkaans bloed een platform hebben om zich optimaal te profileren en te integreren in de samenleving. Daar gaat een sterke aantrekkingskracht vanuit. Ook jongens als Zakaria Labyad en Youness Mokhtar bewijzen dat ze in Eindhoven aan een mooie toekomst kunnen bouwen.

Ali B. kan dat gevoel verder versterken. Waar PSV pronkt met belegen 'fans-op-afstand' die zich vooral in de bestuurskamer manifesteren, is Ali B. een lekker gebekte Amsterdamse volksjongen, wiens uitstraling onze kleine hoofdstad allang ontstegen is. Als geen ander kan hij de charme van PSV op zijn generatiegenoten overbrengen. In Ali B. schuilt een boegbeeld voor de jeugd. Hij moet op de cover van de volgende PSV Inside, in het shirt van zijn favoriete club.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
FvdN is nu echt definitief zijn geloofwaardigheid verloren. Zoals de verontruste abonnee al schreef; Hoe ver kun je zakken?
Ja hoorrrr - 13-02-2010 | 15:53
Dat FvdN flink wat onzin uitkraamt bij het maken van een verslag van PSV was al bekend maar dat diezelfde FvdN ook nog eens een artikel over Ali B. schrijft met louter onzin is toch wel het dieptepunt. Beste Frans als ik aan Ali B denk proef ik geen enkele associatie met PSV doch enkel en alleen een omhooggevallen nep Amsterdammer die zichzelf het belangrijkst vindt. Op dit soort lieden zitten we in Brabant totaal niet te wachten laat staan op de cover van het PSV blad. Hoe ver kun je zakken!
Als jij dit een boegbeeld durft te noemen geeft dit maar eens te meer aan dat jouw kijk en visie op bepaalde dingen wel erg wereldvreemd zijn. Als jij zonodig Ali B. wilt ontmoeten doe dit dan bij voorkeur in Amsterdam zodat wij dit omhooggevallen Marokkaantje niet in Eindhoven tegen het lijf hoeven te lopen. Hoezo charme overbrengen!
verontruste abonnee - 12-02-2010 | 08:53
"Daar waar de club pronkt met belegen fans op afstand in de bestuurskamer.." Wat een onzin heer Van den Nieuwenhof. Volgens mij er onlangs nog aandacht besteed aan een boek waarin een journalist en een fotograaf het PSV DNA hadden vastgelegd. Ook acteurs als Cees Geel en andere bekende mensen staan hierin. Om dan te gaan pronken met een artiest die de Nederlandse taal nauwelijks beheerst die vaak opvalt door platvloerse humor en die de Marokkaanse jeugd lijkt aan te geven; leer de taal niet, brutaal zijn is ook prima. En dat zou een boegbeeld moeten zijn ? En waarom ? Omdat hij vanuit zijn bekende Nederlander status in contact is gekomen met andere succesvolle Marokkanen ? Omdat er bij PSV 2 Marokkanen in de jeugd lopen en 1 vorig jaar een goed seizoen draaide ? Integratie is juist geen nationaliteit benadrukken maar laten zien dat er gekeken wordt naar voetbalkwaliteiten in plaats van afkomst. De jeugd moet weten dat het leuk is om bij PSV te voetballen, niet dat het een Marokkanenclub is of een Brazilianenclub of whatever. Afkomst moet juist geen rol spelen.
onzin - 10-02-2010 | 10:45
Aub geen Ali B.
Ik word doodziek als ik die gast zijn naam al hoor...
Fijn in de hoofdstad laten zitten!
diske - 10-02-2010 | 10:39
De favoriete club van Ali B is toch echt Ajax. Hij speelt mee met Lucky Ajax en heeft in het verleden ook een aantal keer meegetraind met de selectie.

Dus hij mag van mij best op de cover van PSV inside, met het shirt van zijn favoriete club aan. Kijken wie daar mee kan lachen.
Marco - 08-02-2010 | 13:50

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 500 tekens), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.