Niemand die zich erover verbaast dat de wegen dichtslibben zodra de eerste sneeuwvlokjes vallen. Dat de files nog langer zijn dan anders wordt geaccepteerd als een onvermijdelijk gevolg van de drukte op de Nederlandse wegen.
Zie ook:
Dat ook het Nederlandse spoorwegnet een van de drukste van Europa is, wordt veel minder gemakkelijk als excuus geaccepteerd als het treinverkeer ernstig verstoord raakt door hevige vorst en sneeuwval.
Misschien komt dat wel doordat automobilisten zelf aan het stuur zitten en treinreizigers volledig afhankelijk zijn van ProRail en de NS. Zondebokken zijn daarmee gemakkelijk gevonden, zowel voor reizigers als voor de politici.
Niet dat ProRail en de NS niets te verwijten valt. Onderhand zouden zij toch wat adequater mogen reageren op stroom-, sein- en wisselstoringen. Ook dienstregelingen kunnen sneller worden aangepast. Daarmee kan de overlast voor reizigers worden beperkt. En als er dan toch overlast is vanwege extreme omstandigheden, dan is het minste wat de reizigers mogen verwachten dat zij snel en goed geïnformeerd worden. De falende informatievoorziening – illustratief voor de machteloosheid van de verantwoordelijken voor het spoor – is het ergste wat Prorail en de NS moet worden verweten.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties















