'Lesje' voor dierenactivist - commentaar

  vrijdag 17 februari 2012 | 09:00 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 17 februari 2012 | 13:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Erwin Vermeulen. Foto: Sea Sheperd

Erwin Vermeulen. Foto: Sea Sheperd

Als Erwin Vermeulen vandaag vrij komt heeft hij iets meer dan twee maanden in een Japanse cel doorgebracht.

Dat staat in geen verhouding tot de boete van omgerekend zo'n duizend euro die de rechter de Veldhovenaar heeft opgelegd. Dat Vermeulen voor de definitieve uitspraak op 22 februari op vrije voeten komt, toont slechts aan dat de rechter inmiddels ook tot de conclusie is gekomen dat de zaak tot onaanvaardbare proporties is opgeblazen.

Het belangrijkste dat de Japanse autoriteiten Vermeulen verwijten is waarschijnlijk dat hij als Sea Shepherd-vrijwilliger actie voert tegen de walvisvangst. Sea Shepherd doet er alles aan om walvisvaarders het werken onmogelijk te maken, maar op basis daarvan hebben de Japanners Vermeulen niets kunnen maken.

In plaats daarvan werd hij op 16 december opgepakt, toen hij foto's maakte van de vangst van dolfijnen. De aanklacht luidde dat hij een Japanse hotelmedewerker een duw zou hebben gegeven. De boete en de duur van zijn gevangenschap bevestigen de indruk dat de Japanners een stok hebben gezocht om een hond te slaan. Japan lijkt er vooral op uit te zijn geweest om de dierenacivist een lesje te leren.

Minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken zei eerder weinig voor Vermeulen te kunnen doen. Het zou hem sieren als hij de Japanse regering nu om opheldering vraagt.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@ Redactie

Erwin is in Taiji om actie te voeren tegen de jacht op dolfijinen,de walvisvangst waartegen Sea Shepherd protesteert vind plaats vele duizenden kilometers van Japan .
Bart - 17-02-2012 | 11:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Meer nieuws