Zie ook:
De kwestie in een notedop: In 2004 schreef de gemeente Someren een wedstrijd uit voor het ontwerp van een entree voor recreatiegebied De Heihorsten. Winnaar was de combinatie Lantinga/Overwater en Bosgroep Zuid-Nederland. De nummer twee, groep Smeijers, tekende protest aan, omdat wethouder Thijs ook een bestuursfunctie bekleedde bij de Bosgroep. De schijn van belangenverstrengeling en partijdigheid was gewekt.
De Ombudscommissie Zuidoost-Brabant vond de klacht van de groep Smeijers gegrond. In een rapport van het Bureau Integriteit Nederlandse Gemeenten, dat eerder deze week verscheen, worden Thijs en de gemeente echter vrijgepleit. Gisteren stelde prof. Hans van den Heuvel, die door de groep Smeijers als deskundige is ingehuurd, dat Thijs minstens de schijn tegen heeft en dat de gemeente amateuristisch heeft gehandeld.
Bestuurders moeten voorkomen dat zij de schijn wekken van belangenverstrengeling en daardoor in een kwetsbare positie komen. Thijs kan verweten worden dat zij zich dat onvoldoende heeft gerealiseerd. Daarmee is echter niet aangetoond dat zij de uitkomsten van de wedstrijd op ongeoorloofde wijze heeft beïnvloed.
Dat laat onverlet dat de handelwijze van de gemeente Someren en van de toenmalige wethouder geen schoonheidsprijs verdient. Een van de lessen die daaruit valt te trekken is dat bij het uitschrijven van dergelijke wedstrijden zorgvuldiger te werk moet worden gedaan om alle spelers een gelijk speelveld te garanderen.
Met die conclusie wordt het ook ook voor de groep Smeijers, die de gemeente nu al jaren meer dan hinderlijk achtervolgt, tijd om een punt te zetten achter deze affaire.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.


Sorteer reacties















