Netbeheerder sluit meer huishoudens af

  zaterdag 17 december 2011 | 08:46 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 17 december 2011 | 12:35

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

ARNHEM - Netbeheerder Liander heeft dit jaar al 10.000 huishoudens afgesloten van gas en/of stroom. Dat zijn 4000 huishoudens meer dan in voorgaande jaren.

Liander zegt sterke aanwijzingen te hebben dat veel mensen moeite hebben met het betalen van de energierekening. Dat zei een woordvoerder van het bedrijf zaterdag naar aanleiding van berichtgeving door de NOS.

Liander
Liander is de grootste netbeheerder in Nederland. Het bedrijf is onder meer actief in Gelderland, Friesland, Zuid- en Noord-Holland. Volgens een woordvoerder van Energie Nederland, de brancheorganisatie van energieleveranciers, "is het natuurlijk zo dat mensen door de economische situatie in de problemen komen''.

Het klopt volgens hem dat leveranciers te maken hebben met een stijging van het aantal mensen dat niet in staat is om de energierekening te voldoen, maar er zijn ook leveranciers die geen stijging zien.

Schuldsanering
"In het algemeen geldt dat leveranciers in samenspraak met gemeenten zoveel mogelijk proberen om afsluiting te voorkomen door een schuldsaneringstraject in gang te zetten'', aldus de woordvoerder. Gemeenten en energieleveranciers zijn wettelijk verplicht om elkaar te informeren over huishoudens die in moeilijkheden zijn geraakt.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@ jan - 18-12-2011 | 07:44

Ondanks dat ik in veel van uw betoog aangaande rekeningen betalen met u mee kan gaan jan, is uw opmerking over niet werkenden niet erg slim. Mensen die namelijk weinig of geen geld hebben, die kunnen hun zakken niet vullen. Dat beetje geld komt geheel weer in de economie terecht, zij hebben geen kans om uit te wijken naa belastingparadijzen. En als multinationals het met wat minder extreme winsten zouden doen en het geld wat over blijft wat beter verdelen.

Dan zou iedereen korter kunnen werken, inplaats van de onderdrukking van een klein groepje elite wat door de eeuwen heen al zo gaat. En wat ik geheel met u eens ben, is dat kijken naar mensen die het minder hebben sneller tevredenheid opleverd, wat uiteindelijk weer gezonder is, en op de lange termijn zorgkosten bespaard.

Nog één ding over zorgpremies die niet betaald worden. Daar zit ook verzuim van de overheid zelf bij. Zo wordt bijvoorbeeld voor langdurig gedetineerden de zorgkosten door de verblijvende instelling betaald, toch ken ik praktijkvoorbeelden waar gedetineerden gedreigt worden met boetes/ beslaglegging en meer van dat, terwijl ze zelf op dat moment geen vat hebben op deze betaalnota's.

Maar de instelling verzuimd heeft op tijd te betalen. Deze extra gemaakte kosten is de waanzin ten top, omdat ze nergens te verhalen zijn, maar wel door instanties zelf zo de cijfers van wanbetalers opgeschroeft worden, terwijl die zelf de veroorzaker zijn... Maar in de media zijn het altijd de mensen die de wanbetalers zijn, en lees je niets over wat ik nu geschreven heb, en uit eerste hand komt... Met Vriendelijke Groet,
Theo Stam, Middelburg - 18-12-2011 | 14:17
Johanna - 17-12-2011 | 22:41

Denk of geloof je nu echt dat als wietkwekers hun stroom zouden betalen dat het
dan anders zou worden?
De energiebedrijven zouden gewoon weer in handen moeten komen van de staat,misschien zou het dan wat anders worden maar goedkoper zal het zeker niet worden.

Nico43 - 18-12-2011 | 09:20
Bij toeval viel mijn oog op een artikel in een grote krant die in de randstad verschijnt,en het verhaal klopt haarscherp.Wat ik las was een aankondiging van de netwerkbeheerder die een WASLIJST van adressen in dit geval Den Haag, Voorburg en Rijswijk(ZH) opsomde waarvan de bewoners werd verzocht contact met hen op te nemen, omdat anders na een bepaalde datum de energie(electra/gas) zou worden afgesloten.Reaktie van "betaal je baas minder bonus"halen,helaas, niets uit.Want die baas bepaalt wel zelf welk bedrag en waarom hij die uitbetaalt.De fouten, door EN politiek, EN de financiele wereld, vóór 2007/2008 gemaakt,door te menen(ondanks alle DUIDELIJKE,zelfs voor eenvoudigen,signalen dat er "iets aan het misgaan was" in de (amerikaanse,hier ook massaal verhandelde hypotheken)hypotheekmarkt,werden de financiele instellingen,en uiteindelijk de consument,fataal of bijna fataal.Het was een financieel kaartenhuis waar iedereen dacht (schat)rijk van te kunnen worden,en nu zit en in zak en as.
rob beckman lapre - 18-12-2011 | 09:33
jan - 18-12-2011 | 07:44

Sommige kunnen het "doodgewoon" niet betalen en dat is het probleem !

Het kan allemaal velen malen goedkoper alleen zijn er teveel mensen die
eraan moeten verdienen.
Mensen die werken mogen toch nog wel een beetje voor hun zelf hebben
of niet dan?
Zo te merken Jan heb jij genoeg van alles wat je zelf opnoemt ,misschien
zou je eens is wat moeten afgeven of delen.
Sommige zijn helaas niet in staat dat te doen en hebben zelfs geen auto
,telefoon en roken en drinken zelf niet eens.En hoe komt dat? misschien
omdat ze geen werk hebben?
Denk ff na 'flapdrol' voordat je hier wat neer zet!!
Nico43 - 18-12-2011 | 10:41
@ Caroline - 17-12-2011 | 18:34: "Wie is het met me eens?"

Ik Caroline, want wat sommigen zeggen dat het voornamelijk mensen met uitkeringen zijn klopt ook niet. In de crisis van de jaren 80 heb ik de kascontrole van een Vereniging voor Eigenaren gezien. Onder andere gemeenschappelijk waterverbruik/ elektra en verwarmingskosten moesten aldaar voldaan worden in de servicekosten. De mensen aldaar die echt in de problemen zaten betaalden vooornamelijk wel deze rekeningen inplaats van de hypotheek. Maar veel dikke vette tweeverdieners die meerdere keren op vakantie gingen, en niet wisten wat ze moesten kopen om anderen maar voor te blijven, stond er bij heel wat Deurwaarder achter hun naam, met torenhoge schulden op dat gebied. Dus klopt helemaal wat u schreef Caroline. Met Vriendelijke Groet,
Theo Stam, Middelburg - 18-12-2011 | 00:24

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.


  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk
  • Geen bedenktijd bij online boeken