ARNHEM - Cito is dinsdagochtend, op de eerste dag van de driedaagse Cito-toets voor 162.000 basisschoolleerlingen, door een technisch probleem telefonisch onbereikbaar.
Zie ook:
Dat staat te lezen op de website. Ook kan een aantal scholen niet inloggen. Het Centraal Instituut voor Toetsontwikkeling dat de toets maakt, werkt hard aan het oplossen van de problemen, maar het is niet bekend hoe lang het gaat duren.
Op ongeveer 6200 scholen wordt de toets voor leerlingen van groep 8 afgenomen. Mede aan de hand van de uitslag wordt bepaald naar welk type middelbare school de kinderen gaan.
Sommige leerlingen maken de toets digitaal, bijvoorbeeld omdat ze dyslexie hebben, maar door serverproblemen kunnen ze niet of moeilijk inloggen. "Het is momenteel erg druk met de afnames van de digitale edities Eindtoets basisonderwijs. Dat brengt helaas met zich mee dat u problemen kunt ondervinden met het afnemen van de digitale toetsen. We doen onze uiterste best om het op te lossen", zo staat te lezen op de website van Cito.
Vorig jaar waren er ook problemen met de server van het instituut. Ongeveer 2500 kinderen moesten toen noodgedwongen later met de toets beginnen omdat de server overbelast was.
Forumregels
2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.
3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.
4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.
5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.
6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.
7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.
8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.
9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.
10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).
Sorteer reacties
Moet je voorstellen dat die kinderen 4 uur lang dus ook nog moeten toe kijken hoe de rest van de klas wel deze toets maakt. En dat vanwege het feit dat er onvoldoende is geïnvesteerd is in een behoorlijke Server.
Dat in een tijd waarbij wij wel via sms tegelijk kunnen stemmen op een aankomend popsterretje.
Er lag zeker sneeuw op de digitale snelweg. Reageren
De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:
1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.
De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.




















