Uit de regio: Overheid leurt al elf jaar met Afghaans gezin

  zaterdag 11 februari 2012 | 10:05

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

Een greep uit de regionale dagbladen van zaterdag 11 februari. Overheid leurt al elf jaar met Afghaans gezin, Carnavalsclubs willen bouwruimte, Sluis Apeldoorn niet geopend door vandalen en Bestuurder uit auto geslingerd.

Overheid leurt al elf jaar met Afghaans gezin
Elf jaar geleden vluchtten Azimullah (49) en Nazanin Stanak-Zai (39) uit Afghanistan en vroegen ze asiel aan in ons land. Sindsdien worden ze van de ene opvang naar de andere gestuurd. In totaal zijn ze al vijftien keer verhuisd en hebben hun zoontjes Hasib (11 jaar) en Nawid (9 jaar) al dertien keer van school moeten veranderen. Toen ze twee weken geleden opnieuw dreigden te worden verplaatst, vanuit Gilze-Rijen naar Amersfoort, greep Esther de Wit, directeur van basisschool Het Beekdal in Chaam, in. Dankzij haar bemiddeling krijgt het gezin nu drie maanden toestemming om buiten een asielzoekerscentrum te verblijven. (Bron: BN De Stem)

Carnavalsclubs willen bouwruimte
Helmondse carnavalsverenigingen willen graag ruimte om wagens te kunnen bouwen en spullen op te slaan. Carnavalskoepel de Keiebijters heeft het verzoek neergelegd bij de gemeente Helmond. Gebrek aan hallen/loodsen is een probleem voor Helmondse carnavalsclubs, in tegenstelling tot de dorpen. Daar wordt veel gebouwd in stallen van agrariërs. De Grootste Optocht van het Zuiden wordt in Helmond wat betreft wagens bepaald door inzendingen van buiten de stad. De Keiebijters willen graag dat de Helmondse verenigingen samen een hal exploiteren waardoor meer saamhorigheid ontstaat. (Bron: Eindhovens Dagblad)

Sluis Apeldoorn niet geopend door vandalen
Hoe de Sluis Apeldoorn in het Apeldoorns Kanaal in de nacht van woensdag op donderdag is geopend, is volgens de politie een mysterie. Er is geen enkel spoor van vernieling aangetroffen. Hoe het dan kan dat schuiven openstonden, waardoor er water op het ijs stroomde, is onduidelijk, zei een politiewoordvoerster vrijdag. Technisch en tactisch onderzoek heeft geen aanwijzingen voor vernieling opgeleverd, maar het staat vast dat de schuiven van de sluis niet vanzelf zijn opengegaan. ‘Er is mogelijk wel opzet in het spel, maar hoe dan is een raadsel. We zoeken verder’, aldus de politie. (Bron: De Stentor)

Bestuurder uit auto geslingerd
Bij een verkeersongeval op de A65 ter hoogte van de afslag Tilburg-Noord is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 2.30 uur de bestuurder uit zijn auto geslingerd. Zijn voertuig sloeg enkele keren over de kop en belandde in een weiland. Een vrachtwagenchauffeur die de auto zag liggen sloeg alarm. De bestuurder was nog wel bij kennis, want hij verklaarde tegenover de politie dat hij aardig wat gedronken had. De bestuurder is door een ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis, het is nog onbekend wat de verwondingen zijn. (Bron: Brabants Dagblad)


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
5 keer uitgeprocedeerd en niet in aanmerking komen voor het generaal pardon. Wie loopt er dan nog eigenlijk te leuren? Nog een kind nemen in de hoop dat met hulp van de emopolitics van Dibi het de 6e keer wel lukt?

Met het geld dat de dit gezin de staat al heeft gekost, hadden we een hoop inmiddels gestorven kinderen kunnen voeden die het geld niet hadden om de halve wereld over te 'vluchten'.
Laurens - 11-02-2012 | 17:09
Wat praten jullie weer eens eigenaardig of kunnen jullie niet lezen? Afghaans gezin wacht niet op een huis maar op een uitspraak over hun asielaanvraag!
Links - 11-02-2012 | 16:09
niets bijzonders, mijn dochter en haar gezin wachten al 7 jaar op een sociale woning met 3 kinderen.
ankie - 11-02-2012 | 14:21
afghaans gezin @

ik sta al 9 jaar ingeschreven, maar heb ook nog geen woning...is niet zo gek in dit land. {woon nu in bij een ouder echtpaar in een oude boerderij). zelfs niets aangeboden, nog geen flat!
na het grote pardon ben ik 30 plaatsen naar beneden gegaan.....
man, vrouw 2 kinderen, ook van 9 en 11 jaar.
fam. klinker - 11-02-2012 | 14:19
"Overheid leurt al elf jaar met Afghaans gezin"..... Nou kan iedereen tenminste weer eens lezen waar de echte aso's in dit land zitten. En Esther de Wit, directeur van basisschool Het Beekdal in Chaam, mag van mij direct worden voorgedragen voor een koninklijke onderscheiding.
J. Erbsensuppe - 11-02-2012 | 12:48

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.


  • Mobiel bellen in EU goedkoper
  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk