Bier en sigaretten in kroegkerk

Auteur: door Maaike Boersma |   maandag 07 februari 2011 | 06:32 | Laatst bijgewerkt op: maandag 07 februari 2011 | 07:28

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Dominee Gerard Vrooland houdt een kerkdienst in de kroeg. Foto: GPD

Dominee Gerard Vrooland houdt een kerkdienst in de kroeg. Foto: GPD

[ACHTERGROND]

Daar waar traditionele kerken steeds meer leden verliezen, winnen nieuwe kerkvormen zoals huisgemeenten en kroegkerken, steeds meer terrein.

Het is stampvol in café de Korevaar dat uitkijkt over de haven van Sliedrecht. Alle barkrukken, stoelen en banken zijn bezet en zelfs de vensterbanken zijn gevuld met mensen. Een ongewone aanblik voor het tijdstip van de dag, het is namelijk tien uur 's morgens.

Kroegkerk
Elke eerste zondagmorgen van de maand wordt café Korevaar omgetoverd tot kroegkerk. Terwijl de stamgasten hun ochtendpeuk roken en sommige zich al aan een pilsje wagen, houdt dominee Gerard Vrooland na het lezen van een stuk uit de Bijbel, een preek over het verschil tussen individu en persoon. Tijdens het zingen mag er getapt worden.

Keukentafel
Het is een nieuwe trend op religieus gebied: 'simple churches', eenvoudige kerken. Groepen mensen die elkaar ontmoeten aan de keukentafel of in de kroeg en daar met elkaar praten over het geloof.

Ze worden ook wel 'tafelkerken' of 'huisgemeenten' genoemd. Daar waar traditionele kerken steeds meer leden verliezen, zijn het de 'nieuwe' kerken die wel mensen aan zich weten te binden. Mensen die niet veel moeten hebben van de traditionele manieren en gewoontes van de kerk, maar die wel 'iets' met God hebben of willen.

Lees meer in uw krant vandaag


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Die zijn blijkbaar niet bezig met het bereiken van armen, verslaafden en het uitschot van de wereld zoals Jezus dat deed. Wat een verstand om mensen te voeden met hun verslavingen.
loetje - 16-02-2011 | 09:01
AAN @ Kitty. Tot slot niet dat ik het op U heb voorzien maar ter verduidelijking!
Raakte als jongeman (20jr) ooit in gesprek met een oude zeeman (60jr) die de wereldzeeen had bevaren en waar ik als "man van de wereld" niet tegen kon drinken. Wel legde ik naief als ik was allerlei actuele problemen aan hem voor die in mijn adolescentie_wereldje speelden. Wilde weten wat deze ook nog eens enorm grote man daar nou van vond! Na uren serieus genomen te zijn dmv zijn antwoorden en dronken als een landrot op zee gaf deze man van de wereld mij een hand en sprak de voor mij onsterfelijke woorden: "Jochie je bent lang niet achterlijk en ik heb me prima vermaakt maar mag ik je 1 goede raad geven 'BEGIN OVER DIT SOORT ZAKEN NOOIT IN EEN KROEG' het ga je goed". Toen wist ik genoeg over de kroeg en ben nooit een stam laat staan lid van iets geworden! raymond hoekman
raymond hoekman - 08-02-2011 | 22:43
aan @ Kitty. U ziet toch hopelijk wel dat het typisch deze tijd symboliseert in zijn uiterste vorm! Namelijk voor een dubbeltje op de eerste rang en er het liefst zo weinig mogelijk voor hoeven te doen. God? Ja oke laat maar in de kroeg komen daar waar zinvol gepraat wordt? Ben zelf niet aards gelovig vanwege door mensen verzonnen maar dit slaat toch alles! Jezus zocht de kroeg niet op maar diegenen die de kroeg al gehad hadden denk ik dan. Want als ergens de wijsheid niet wegkomt dan is het wel uit de kroeg! raymond hoekman ( Everybody want's to go to heaven but nobody want's to die) ... en dat met de eeuwigheid in het verschiet? Is er dan toch twijfel? Want dan rijmt al die drukte en oorlogen toch niet?
raymond hoekman - 08-02-2011 | 20:42
Het ligt er aan welke boodschap deze dominee deelt. Is het een sociaal evangelie of ook werkelijk de blijde boodschap van Gods liefde voor ons door het offer van de Here Jezus aan het kruis. God kan met de kromste stok rechte slagen slaan; maar we moeten er wel voor waken niet te populair te worden. W.b.t. de traditionele kerken die leeglopen; er zijn veel kerken die alleen maar voller worden, zoals de mijne. Zoek een kerk waar Gods Woord recht wordt gepreekt!
Marguerite - 08-02-2011 | 11:29
Ik dacht dat er geen Farizeeén meer waren maar als ik de reacties lees dan zijn er nog heel wat in het leven. Weet niet precies waar in de Bijbel(NT) het staat, waar de Farizeeén Jezus beschuldigen dat Hij teveel omgang heeft met zondaars. Volgens Jezus kwam hij voor zondaars, niet voor al die schijnheiligen die denken dat ze zo perfect zijn. De meer kroegkerken de beter.
Kitty - 07-02-2011 | 23:37

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.


  • Mobiel bellen in EU goedkoper
  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk