Definitieve prognose: geen meerderheid coalitie

  woensdag 02 maart 2011 | 00:21 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 03 maart 2011 | 00:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
VVD-fractieleider Mark Rutte (M) geeft samen met CDA-fractieleider Maxime Verhagen (L) en PVV-leider Geert Wilders (R) een toelichting op het regeerakkoord.

VVD-fractieleider Mark Rutte (M) geeft samen met CDA-fractieleider Maxime Verhagen (L) en PVV-leider Geert Wilders (R) een toelichting op het regeerakkoord.

Een nog leeg provinciehuis in Maastricht waar vanavond de partijen
bijeenkomen voor de uitslagen van de Provinciale verkiezingen. Foto: LB

Een nog leeg provinciehuis in Maastricht waar vanavond de partijen bijeenkomen voor de uitslagen van de Provinciale verkiezingen. Foto: LB

1/2
start playing the slideshow

DEN HAAG - Een definitieve prognose van onderzoeksbureau Synovate in opdracht van het NOS voorspelt dat de regeringspartijen VVD en CDA samen met hun gedoogpartner PVV geen meerderheid behalen in de Eerste Kamer: 35 van de 75 zetels.

De VVD zou uitkomen op zestien, het CDA op tien en de PVV op negen.

De definitieve prognose is gebaseerd op onderzoek bij veertig vooraf geselecteerde stembureaus tijdens de woensdag gehouden Provinciale Statenverkiezingen. De statenleden bepalen op hun beurt op 23 mei de samenstelling van de Eerste Kamer.

De definitieve prognose van Synovate:
VVD 16 zetels
PvdA 14 zetels
CDA 10 zetels
PVV 9 zetels
SP 8 zetels
D66 6 zetels
GroenLinks 5 zetels
CU/SGP 4 zetels
50PLUS 2 zetels


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@Henk
Amsterdam overwegend links gezindt zeg jij en je vraagt je af tegenover Harry.T. hoe dit toch zou komen. Nou kerel, volgens mij ben jij na de 80jarige oorlog niet meer buiten geweest. Dat komt door al die allochtonen die dat gehakkel van Cohen toch niet konden verstaan en dachten dat hij een poging deed om Arabisch te spreken. Trouwens, ik wil ook graag pleiten voor een algemeen schotel-verbod. Wat een stads en horizonvervuiling is dat zeg. Weg ermee. De Rosestraat op Rotterdam-Zuid is exact 1 kilometer lang met woningen tot 3hoog aan 1 kant. Een hele kilometer lang schotels, ramen open en muziek waar je gek van wordt. In heel de omgeving geen kraai-roek-spreeuw of wat dan ook, die zijn gevlucht richting Achterhoek. Ik mis trouwens die @Links, die blaaskaak. Nog niet nuchter of effe te lang genoven linkse rakker?? Het is morgen vrijdag hoor blaag, je uitkering halen vent, de week is zo weer om.
Shalom.
Rotterdammer - 03-03-2011 | 18:53
@Rene K. - 03-03-2011 | 00:01
Ik zal maar niet ingaan op de onzin die je verkondigd, maar wel dit de PVV heeft al veel minder stemmen gehaald dan bij de 2e kamer verkiezingen. Als dit doorzet zijn ze bij de volgende verkiezingen gehalveerd.
Peter M. - 03-03-2011 | 16:14
@henk de andere,

Politiek en democratische processen zijn heel moeilijk voor sommigen.
PvdA 14 zetels - 61 voor de andere partijen. Hoe gaat de PvdA dat doen dan?
Peter M. - 03-03-2011 | 16:09
@ lex:

Welvaart: http://www.nuzakelijk.nl/algemeen/2274784/koopkracht-nederlanders-in-top-drie-eu.html

"Goed om in te leven": http://www.menshealth.nl/Psyche/Artikelen/Psyche-tonen-op-pagina/Nederland-Top-10-land.htm

Onderwijs: http://www.onderwijsbrabant.nl/index.php/nieuws/overig-nieuws/483-onderzoekers-nederlandse-onderwijs-handhaaft-zich-aan-de-top

Tevredenheid: http://www.europa-nu.nl/id/vicdiwgswowh/nieuws/nederlanders_zeer_tevreden?ctx=vh93qqnk8atd&start_tab0=20
Jacques - 03-03-2011 | 12:06
nou mijn gebed is ook verhoord ondanks dat ik niet gelovig ben de pvv is aan het weg zakken en dat komt niet door de opkomst maar aan de boeven van de pvv die in de tweede kamer in het pluus zitten, nederlanders zitten niet te wachten op brievenbuspissers.

David.
david - 03-03-2011 | 10:46

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.