CAIRO - In de Egyptische hoofdstad Caïro vergaderen zondag de Arabische ministers van Buitenlandse Zaken over de situatie in Syrië. Ze bespreken onder meer de mogelijkheid om samen met de Verenigde Naties een waarnemersmissie naar het land te sturen.
Zie ook:
De Arabische Liga had al een waarnemingsmissie lopen in Syrië, maar besloot die vanwege het aanhoudende geweld in januari op te schorten. In het land verzet de bevolking zich al maandenlang tegen het repressieve regime van president Bashar al-Assad. Daardoor zijn al duizenden mensen omgekomen.
Oppositie
Een ander onderwerp wat ter tafel kan komen is de eventuele formele erkenning van de oppositiegroepering met de naam Syrische Nationale Raad. Daarover zouden de meningen volgens betrokkenen nog erg uiteenlopen.
Wat zeker wordt besproken is een ontwerpresolutie van de Arabische Liga, die moet worden voorgelegd aan de Algemene Vergadering van de VN. Een eerdere poging in de Veiligheidsraad strandde door een nee van China en Rusland, bondgenoten van Assad.
In de Algemene Vergadering kan worden volstaan met een absolute meerderheid, maar is niet bindend.



Sorteer reacties

















