'Leiding Syrië beval misdaden tegen menselijkheid'

  donderdag 23 februari 2012 | 11:30 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 24 februari 2012 | 10:59

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: EPA

Foto: EPA

GENÈVE - Syrische veiligheidstroepen hebben in de strijd tegen de opstand ongewapende vrouwen en kinderen doodgeschoten, woonwijken onder vuur genomen en gewonde demonstranten gemarteld in ziekenhuizen.

Militairen die weigerden werden doodgeschoten. Het bevel voor de misdaden tegen de menselijkheid kwam van "het hoogste niveau'' binnen het leger en de regering. Dat zeggen de Verenigde Naties in een donderdag gepubliceerd rapport.

De VN-onderzoekers hebben een geheime lijst gemaakt van verantwoordelijken, die vervolgd zouden moeten worden.

Volgens de onderzoekscommissie hebben ook gewapende Syrische rebellen zich aan misdaden schuldig gemaakt. De misdaden van het Vrije Syrische Leger zijn echter "niet vergelijkbaar in omvang''.

Ban Ki-moon
VN-chef Ban Ki-moon had het Syrische regime vorige week ook beschuldigd van misdaden tegen de menselijkheid. "We zien dat wijken lukraak worden beschoten, dat ziekenhuizen worden gebruikt als martelcentra, dat kinderen van 10 jaar oud worden gedood en misbruikt'', verklaarde Ban.

Bijna een jaar geleden gingen de eerste Syriërs de straat op. Ze eisten hervormingen en het vertrek van het regime. Door hard ingrijpen van het leger tegen de demonstranten zijn vele duizenden doden gevallen.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Door het getreuzel van het Westen om in te grijpen komt het nog eens zover dat de Syrische opstandelingen de hulp van Israel inroepen. Hahahaha.
Shalom.
Rotterdammer - 23-02-2012 | 16:49
@ Cassandra,
Kan je mening helemaal onderschrijven.
Ik denk dat het westen een verborgen agenda heeft.
joe - 23-02-2012 | 13:51
Wie verteld mij dat het westen de opstand niet zelf georchestreerd heeft?
Hoe komen de rebellen aan de wapens etc.
Het westen wil Assad heel graag weg hebben.
Amerika heeft ten tijde van de koude oorlog opstanden uitgelokt in andere landen die communistische gezind waren. Zelf ben ik van mening dat de Arabische lente het werk is van het westen.
joe - 23-02-2012 | 13:48
geheel mee eens, ik hoor ban ki mooon niet over Bahrein, Saoedie Arabie , Qatar, jemen, Egypte
@ cassandra - 23-02-2012 | 13:38
Tsja, de VN. Die hebben weer wat tegenstanders van Assad "ondervraagd" en komen dan met dit soort bedroevende documenten die nergens op slaan. Vergelijkbaar met het couveuse verhaal in Koeweit indertijd in de opmaak naar de oorlog met Irak. Nu ben ik niet voor Assad en het geweld in dat land, maar de bliksemafleidersfunctie van Syrie wordt nu wel echt heel erg uitgemolken. Wanneer gaat het weer eens over iets inhoudelijks en andere landen die VS gelieerd zijn ?
Cassandra - 23-02-2012 | 11:42

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.


  • Mobiel bellen in EU goedkoper
  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk