Zwarte Piet taboe bij Sinterklaas Canada

  zaterdag 26 november 2011 | 10:12 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 06 december 2011 | 09:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: ANP

Foto: ANP

VANCOUVER – Sinterklaas moet het dit jaar in de Canadese stad Vancouver stellen zonder zijn traditionele helpers. Na een klacht over racisme hebben de organisatoren besloten dat er geen Zwarte Pieten aanwezig zullen zijn bij het volksfeest, waar jaarlijks 400 tot 600 Canadese Nederlanders op afkomen. Dat meldde de krant Vancouver Sun.

Leden van de Afrikaans-Canadese gemeenschap in Vancouver hadden hun beklag gedaan over de aanstaande komst van Zwarte Piet, die volgens hen beledigend en gedateerd is en een racistisch stereotype. Sinterklaas arriveert volgende week zaterdag wel gewoon in de haven van Vancouver.

Onderzoek
"We hebben onderzoek gedaan en zijn tot de conclusie gekomen dat ze een punt hebben”, aldus Sinterklaas-organisator Tako Slump in het dagblad. "We kunnen de Afrikaans-Canadese gemeenschap verzekeren dat er geen aanstootgevende zwarte gezichten te zien zullen zijn.”

Het is nog onduidelijk wie de goedheilig man nu gaan helpen bij het uitdelen van pepernoten en cadeautjes. De organisatie van het sinterklaasfeest in Vancouver neemt daarover later een besluit.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Precies, de oplossing is simpel , bonte verzameling gekleurde pieten en probleem opgelost! Is meteen ook hip en eigentijds.
Faizal - 02-12-2011 | 08:30
Erg triest. Het is een kinderfeest, wat is kan daar nu toch slecht aan zijn.

Als kind is mij het verhaal verteld dat de Pieten van het Moorse volk stamde (benaming voor de islamitische bevolking van het middeleeuwse spanje) en dat zij zo zwart als roet werden doordat ze door de schoorstenen van de huizen kropen om de kinderen hun kadootjes in de schoen te stoppen.
Als men zich eerst eens in een kinderverhaaltje zouden verdiepen zonder het te verpesten.
Alsof ze niets zinvollers te doen hebben.

Danielle - 29-11-2011 | 16:42
Doe er een paar witte, gele en rode pieten bij. Iedereen weer blij
Dick - 27-11-2011 | 18:03
Neem de smurfen om de Sint te helpen. Of is dit dan weer aanstootgevend voor de zware drinkers in de wereld.
Mensen volgens mij lopen er steeds meer gekken rond dan dat er vastzitten hier op aarde.

Groet,

Jan
Jan Modaal - 27-11-2011 | 14:05
Maak je toch niet druk. Jullie weten toch dat Sint Nicolaas hier op aarde niet kan rondlopen?! Je bent een "sint", een heilige dus, als de paus een gestorven persoon heilig verklaart. Bijvoorbeeld Sint Antonius. Heilig is in het latijns "sanctus" en daar komt ons woord "sint" vandaan. Dus een keer per jaar zien wij een gestorven persoon rondlopen: Sint Nicolaas En deze gestorven persoon wordt vaak vergezeld door een aantal zwarte mensen, die toevallig allemaal Piet heten.
In mijn kennissenkring ken ik een Piet die blank is en een Piet die bruin is. Dus je hebt naast een Zwarte Piet ook nog een Blanke Piet en een Bruine Piet. :) In mijn kennissenkring zijn de mensen "gekleurd" en ze komen uit allen windstreken van deze wereld. Ze lachen erom dat de blanken er een drama van maken. Wel vinden ze het fijn dat Zwarte Piet de laatste jaren als een kindervriend wordt neergezet. En ze vieren ook het feest van deze op aarde ronddolende gestorven heilige Nicolaas. Fijne Sinterklaasfeest!
Saggitarius - 27-11-2011 | 12:24

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.