Leerlingen kraken e-mail van negentien leraren

dinsdag 16 maart 2010 | 02:43 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 16 maart 2010 | 09:24

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

HEESWIJK-DINTHER - Twee leerlingen van gymnasium Bernrode in Heeswijk-Dinther zijn per direct van school gestuurd. De twee hebben vanaf november 2008 meerdere keren ingebroken in de e-mail van negentien docenten van de school.



De leerlingen hebben onder meer proefwerken en schoolexamens uit de mail gehaald en hun vrienden daarvan voorzien. Alle ouders zijn afgelopen weekeinde via een brief op de hoogte gesteld.


Volgens rector Wim Harmsen zijn de schoolleiding en docenten onthutst en ontdaan. "De vertrouwensrelatie die we hadden met deze leerlingen is verbroken en dat komt niet meer goed. We konden niet anders dan hen van school sturen", zegt Harmsen.


De twee leerlingen hebben ingebroken met behulp van een zogeheten keylogger. Dat is een stukje hardware dat bijhoudt welke toetsen de gebruiker van een computer indrukt. Vervolgens kunnen wachtwoorden achterhaald worden. Behalve dat ze proefwerken en schoolexamens uit de mail hebben gevist, hadden ze ook toegang tot vertrouwelijke mails van de docenten. De rector kan niet begrijpen dat de inbraak niet eerder aan het licht is gekomen.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@H: Ik zou niet spreken van "lef, ambitie, creativiteit en intelligentie". Een keylogger installeren is makkelijk en bepaald niet creatief (een dergelijke verhaal heb ik een aantal jaar geleden ook al eens gehoord) en het doel van het gebruik van zo'n keylogger is het illegaal verkrijgen van voorkennis over examens, wat ik niet vind getuigen van enige intelligentie, ambitie of lef.
Maarten - 22-03-2010 | 16:05
Natuurlijk onthutsend en confronterend om te constateren dat leerlingen zich toegang kunnen verschaffen tot (privacy-)gevoelige informatie. Zij zullen daarvan absoluut de consequenties moeten ervaren.
Van de andere kant zijn het leerlingen die een enorme portie lef, ambitie, creativiteit en intelligentie hebben getoond. Wellicht was een andere vorm van straf op z'n plaats geweest en had de schoolleiding door ook lef, ambitie, creativiteit en intelligentie te tonen deze leerlingen in kunnen zetten ter beveiliging van het computersysteem. Lijkt me als (taak)straf een interessante optie....
H. - 16-03-2010 | 12:56
en weer faalt een schoolleiding! zoiets hadden ze toch al veel eerder moeten ontdekken.
Terecht dat de leerlingen van school zijn gestuurd!
Scholiertje - 16-03-2010 | 12:51
jalsddfasdfa - 16-03-2010 | 11:54

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10.Reacties of citaten daaruit mogen worden gebruikt in de papieren krant.


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.



Specials