FNV: schoonmakers voeren acties op

  maandag 16 januari 2012 | 09:04 | Laatst bijgewerkt op: maandag 16 januari 2012 | 09:26

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

UTRECHT - Schoonmakers uit het hele land komen donderdag naar Rotterdam voor een derde landelijke actiedag. Maandag tot en met woensdag wordt plaatselijk actie gevoerd, om te beginnen in Groningen.

Dat heeft bestuurder Ron Meyer van FNV Bondgenoten maandag gezegd.

Volgens Meyer nemen de protesten in omvang toe. "Wij hebben nog niets gehoord van de werkgevers. Daarom voeren wij de druk op. We nemen pas gas terug als er zicht is op vooruitgang", zei hij.

De schoonmakers voeren sinds begin dit jaar actie voor een betere cao. Eerder werden al "marsen van respect" gehouden in Amsterdam en Den Haag.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Volhouden! Werkgevers stellen zich altijd "zielig" op, alsof zij de "slachtoffers" zijn. Daar kunnen ze wat aan doen. Pas op voor van de straat geplukte stakingsbrekers.
hans45 - 16-01-2012 | 16:40
@ GOWE - 16-01-2012 I 14:09
Als er 13% loonsverhoging wordt geëist, GOWE, moet zélfs een verstandelijk nihilist als jij je voor kunnen stellen dat er kennelijk een gigantische achterstand bestaat. In de afgelopen jaren hebben vele beroepsgroepen getracht mensen aan te spreken, zoals jij dat noemt. Probleem is alleen dat die mensen niet luisteren en wegkijken. Het gaat inderdaad om een loonsverhoging, GOWE, want wie zit er nou op een schouderklopje te wachten, zélfs als die van jou zou komen! Schouderklopjes vullen geen magen, weet je wel! Jij zult wel geen last hebben van je pad te vallen, jouw pad heeft de breedte van een 6-baans autoweg, breedlap!
Deze beroepsgroep heeft één van de slechtste CAO's die er bestaan, lopen achter qua loonontwikkeling én worden uitgeknepen door bazen. Daar moet een eind aan komen.
Jan Wandelaar - 16-01-2012 | 16:39
Deze staking gaat nergns over, 13% loonsverhoging en respect dwng je niet af door meer geld te vragen, dat dwing je af door mensen hierop aan te spreken. Als dit de reden zou moeten zijn dan kunnen er nog veel meer beroepsgroepen in staking. Het gaat om een ordinaire loonsverhoging die door RON is voorgesteld wie durft er nu in deze tijd deze verhogingen te vragen, dan ben je echt van je pad af.
GOWE - 16-01-2012 | 14:09
Ik kan me hier prima wat bij voorstellen, een kennis van me is schoonmaakster en heeft 20 jaar vrijwel enkel in wurgcontracten gezeten. Telkens kreeg ze minder tijd om dezelfde klus te doen en elke zoveel jaar mochten verschillende schoonmaak-bedrijven het laagste bod uitbrengen op haar project-locaties en veranderde ze alweer van werkgever.

Terwijl zij er werkte konden vele van haar collega's het werk niet aan en
wegens slechte resultaten werd zij voor het gemak ook maar van het project afgehaald en elders neergepoot.
Bart - 16-01-2012 | 10:29
goed zo!!

zet door en hou vol tegen de uitbuiting.
kijker - 16-01-2012 | 10:47

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Meer nieuws