Stakers NedCar maandag weer aan het werk

  vrijdag 10 februari 2012 | 14:56 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 10 februari 2012 | 15:19

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: ANP

Foto: ANP

GELEEN - Het personeel van NedCar gaat maandag weer aan het werk, bleek vrijdag tijdens een actiebijeenkomst van zo'n 1300 stakende werknemers in Geleen. De werkweek wordt waarschijnlijk donderdag opnieuw onderbroken. De werknemers reizen dan af naar Den Haag, waar een plenair debat in de Tweede Kamer wordt gehouden over NedCar.

De werknemers van NedCar staakten vrijdag nadat ze afgelopen maandag door de directie naar huis waren gestuurd om het nieuws over de dreigende sluiting te verwerken. Vrijdag zou het werk moeten worden hervat, maar dat weigerde het personeel.

Vuist maken
Ongeveer 1300 werknemers van autofabriek NedCar in Born meldden zich vrijdagochtend in Geleen bij het actiecentrum van de vakbonden om zich daar in te schrijven als staker. De werknemers maken een vuist tegen de voorgenomen sluiting van NedCar.

De Limburgse commissaris van de Koningin, Theo Bovens, en PvdA-leider Job Cohen spraken de mensen toe. De Limburgse gedeputeerde Mark Verheijen stelde dat de actievoerders niet te veel van de overheid hoeven te verwachten. Vakbond de Unie ziet dat anders. "De overheid zou net als vroeger weer aandeelhouder van NedCar kunnen worden en in het bedrijf kunnen investeren. Dat gebeurt in Frankrijk, Duitsland en België ook. Waarom hier niet ?”, vraagt bestuurder Suat Koetloe zich af. Sluiting van NedCar is volgens hem een enorme klap voor de economie. "Waarom dan geen reddingsoperatie door de overheid, zoals ook bij ABN-Amro is gebeurd ?”

Rutte: overname
Premier Mark Rutte zei vrijdag dat er in de wekelijkse ministerraad nog eens uitvoerig over NedCar is gesproken. Hij zei dat het kabinet alles in het werk zal stellen om een overname van de fabriek mogelijk te maken. Daartoe gaan Nederlandse ambassades en consulaten contacten leggen met overnamekandidaten in het buitenland. „Dit verdient een serieuze kans. We gaan er alles aan doen om de kans zo groot mogelijk te maken”, aldus de premier.

Minister Maxime Verhagen van Economische Zaken maakte eerder al bekend eind deze maand naar Japan af te reizen. Daar gaat hij met de eigenaar van de fabriek, Mitsubishi, praten over mogelijkheden van een doorstart.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
De plannen van Mitsubishi ogen zodanig dat een sluiting wel het eindresultaat moest worden. Er zijn weinig investeringen gedaan, er werden geen nieuwe modellen ontwikkeld, er is niet meegedaan aan de globale ontwikkelingen op het gebied van alternatieve brandstoffen. Echter het draaiboek van sluiten is een beetje onprofessioneel. Philips weet bijvoorbeeld dat men Nederland langzamerhand moet dichtgooien en niet met een klap. Limburg wordt ineens de strot omgedraaid. Degene die zich waagt aan een doorstart zal dit waarschijnlijk op een dieptepunt willen doen. Een dood paard vers voer voorzetten is geen actie waar de gemiddelde ondernemer warm voor loopt. Kortom: Wij, Nederlanders zijn als medespeler in de wereld gewoon te duur. Griekenland was dat ook. Die wil ook veel meer blijven verdienen dan de Chinezen. Een nieuwe leider van NedCar zal in de eerste plaats flink moeten investeren. Er zal met minder handjes moeten worden gewerkt om een redelijk rendement te kunnen behalen. Daarnaast zal een concurrerende auto moeten worden ontwikkeld.
Gerard R. - 11-02-2012 | 15:26
dat ze nu maar wat voor ons doen in nderland want dit is een ramp voor necar en limburg
karin - 10-02-2012 | 21:00
Nederlandse werknemers zijn niet een beetje maar veel te duur geworden.
Hierdoor kunnen wij niet meer meedoen in productie van wat dan ook.
Veroorzaakt door o.a. overheidshobby's, privatisering, gegraai, belastingen, linkse hobby's, uitzendingen, steun aan vakantielanden zoals Griekenland en ga zo maar door.
Nee het is geheel uit de hand gelopen, en wat nog erger is, Den Haag weet het nu ook niet meer, knijpt vooral de werkenden nog verder uit en wacht af.
Gradje - 10-02-2012 | 14:42
ze helpen alleen maar andere landen zoals griekenland dat is ons geld
en voor ons hebben ze niks en de banken

johan - 10-02-2012 | 12:27
Dat idee had ik ook al.
Laten wij liever zorgen dat de economie weer op de rails komt door werkgelegenheid te verschaffen in ons eigen land.
Dit is een uitgelezen kans voor de regering, voor maar 1 euro.
Bouw weer een nederlandse, zuinige auto en laat de politie, provincie en overheid in deze auto's rijden en maak hem ook interessant voor het gewone volk, zo levert het banen en op termijn zeker ook geld op.
Maar je kunt het geld ook naar Uruzgan brengen, dat levert zeker niets op.
L. - 10-02-2012 | 10:43

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Meer nieuws