GRIENDTSVEEN - Op de bevroren kanalen en vennen van de Peel wordt woensdag 8 februari een schaatstoertocht verreden. De organisatie is net als vorig jaar, toen de eerste editie van de tocht werd gehouden, in handen van Stichting ATB Classic uit De Rips.
De tocht voert de deelnemers door het gebied in en om Griendtsveen, op de grens van Brabant en Limburg, dwars door de Peel. Na de sneeuwval van afgelopen vrijdag is de organisatie zaterdag direct gestart met het vegen van de baan, met als gevolg dat het ijs dankzij de strenge vorst flink heeft kunnen aangroeien. De ijsdikte bedraagt op het moment ruim tien centimeter. Op enkele plekken zal er 'gekluund' moeten worden om de achterliggende ijsvlaktes te bereiken.
Inschrijven kan woensdag van 9.00 uur tot 16.00 uur bij Herberg De Morgenstond, St. Barbarastraat 35 in Griendtsveen. De finishstempel kan tot 18.00 uur gehaald worden. De deelnemers krijgen na afloop een kleine herinnering. Rondom de route is er 'koek en zopie'.
In de omgeving van Herberg De Morgenstond is parkeergelegenheid en de route naar de inschrijving wordt aangegeven. Tijdens de tocht zal de baan onderhouden worden door een schaafmachine.
Meer informatie over de toertocht is te vinden op de website.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.




Sorteer reacties


















