Glasvezelkabel onder het spoor door

  vrijdag 04 december 2009 | 15:56 | Laatst bijgewerkt op: zondag 06 december 2009 | 20:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het Helmondse bedrijf e-Quest tijdens een boring onder het spoor in Deurne. archieffoto Ton van de Meulenhof

Het Helmondse bedrijf e-Quest tijdens een boring onder het spoor in Deurne. archieffoto Ton van de Meulenhof

DEURNE - Wethouder Henk Kerkers droomt er al heel lang van, het Helmondse bedrijf E-Quest heeft het voor elkaar gekregen: een tunnel onder de Deurnese spoorwegovergang Binderendreef door.

Een 'tunneltjé' eigenlijk, want er hoeft alleen een glasvezelkabel doorheen getrokken te worden. Dat is gisteren gebeurd. Kerkers heeft een veel grotere tunnel nodig, waar auto's en vrachtauto's doorheen kunnen. Met een onderdoorgang zouden de lange wachttijden voor het spoor verleden tijd zijn. Helaas voor Deurne heeft minister Eurlings gisteren laten weten dat de gemeente geen subsidie krijgt voor de tunnel.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Moesten er eerst geen 5000 liefhebbers zijn voor de glasvezel voordat ze begonnen.
mientje - 06-12-2009 | 20:33
@Henny

Nou niet zo dramatiseren, er komen in Deurne niet meer treinen over het spoor dan in Helmond,Mierlo,Nuenen of Eindhoven die op de meeste plaatsen ook gewoon een laag spoor hebben.

Neemt niet weg dat het wel hinderlijk is als je meedere malen per dag voor het spoor moet wachten. Ga 2 minuten eerder van huis en neem het als een momentje om te 'onthaasten'.
Jack - 05-12-2009 | 09:11
Henny, als jij langs komt met een petitie dan zal ik deze ondertekenen.
Rene - 05-12-2009 | 12:51
Dan wordt het tijd de de deurnese bewoners zelf in actie komen en de spoorlijn voor een dagje gaan blokkeren. Voor Deurne is het niet belangrijk wat de criteria van Eurlings zijn, maar wat de criteria van de Deurnese bewoners zijn. En die willen binnen redelijke tijd het spoor oversteken. Nog 1 of 2 goederentreinen per uur erbij en je komt er niet meer over.
Henny - 04-12-2009 | 21:50

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.