article
1.6139788
ASTEN - Hannie van Rijssel en Hans Pennings uit de Neptunusstraat in Asten kunnen sinds donderdagavond niet meer thuis slapen. Tijdens de zware storm is een deel van een 30 meter hoge eik afgebroken en door de dakkapel geslagen.
Paar uit Asten waarschuwde jarenlang voor boom die gat in dak sloeg; 'vrouw aan dood ontsnapt'
http://www.ed.nl/regio/deurne-e-o/asten/paar-uit-asten-waarschuwde-jarenlang-voor-boom-die-gat-in-dak-sloeg-vrouw-aan-dood-ontsnapt-1.6139788
2016-06-25T14:06:00+0000
http://www.ed.nl/polopoly_fs/1.6139823.1467625250!image/image-6139823.JPG
Asten,Weer,Klimaat,hermes
Asten
Home / Regio / Deurne e.o. / Asten / Paar uit Asten waarschuwde jarenlang voor boom die gat in dak sloeg; 'vrouw aan dood ontsnapt'

Foto's
1
Reacties
Reageer
    • Afbeelding
      Beschrijving
      Boom op het huis in de Neptunusstraat in Asten.

    Een boom waarover het stel de gemeente negen jaar geleden al waarschuwde. Hannie was boven de was aan het opvouwen over een hekje op de overloop. Tot er plots van alles naar beneden kwam vallen. Ze werd ternauwernood niet geraakt. "Mijn vrouw was een meter van de dood af", stelt Hans.

    Zorgen
    Na de schrik volgde de woede. Al jarenlang voert het echtpaar strijd over de drie eiken langs het huis. Die hebben een beschermde status, dus mogen de bewoners er niets mee doen. "We maken ons al jaren zorgen om de veiligheid. Vooral voor onze kleinkinderen die hier regelmatig zijn", zegt Pennings. "Eikels komen met een behoorlijk snelheid op de grond. En regelmatig breken takken af."

    Geknakt
    Om de twee jaar worden de bomen gekeurd. "Daarvoor komt een boomdokter. De laatste keer was in mei. 'Deze waaien nooit om', luidde het oordeel." Een maand later werden die woorden gelogenstraft. Ze zijn inderdaad niet omgewaaid, maar geknakt als een luciferhoutje. Door de harde wind.

    Schade
    De schade is enorm. Volgens de eerste schatting bedraagt die 70.000 tot 100.000 euro. De familie gaat de gemeente Asten aansprakelijk stellen. Dat is ook de reden dat die nu niet wil reageren. Omdat het een juridische kwestie wordt, aldus de woordvoerder. Wethouder Theo Martens is wel vrijdag komen kijken.