Geen standpunt CDA over Reiling

  dinsdag 26 januari 2010 | 15:08 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 05 april 2011 | 11:08

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
HEEZE - Het CDA in Heeze-Leende neemt geen standpunt in over uitbreiding van werkzaamheden door grondverzet- en recyclebedrijf Reling Sterksel BV. Dat zegt lijsttrekker Peter Vertogen. "Wij willen eerst weten hoe de provincie over de plannen oordeelt." De andere vier partijen in de gemeenteraad, PvdA, VVD, Lokaal Heeze Leende en Frans Maas voor Oud en Jong, hebben zich vorige week tijdens een debatavond van de SP in Sterksel tegen een uitbreiding van de bedrijfsactiviteiten in Sterksel uitgesproken.
Het bedrijf heeft de provincie gevraagd de milieuvergunning voor dat doel aan te passen.

Het bedrijf ligt sinds enige tijd onder vuur. Omwonenden in Sterksel klagen over stankoverlast. Ook maken inwoners van Maarheeze en Sterksel zich druk over de stroom vrachtwagens die via beide kernen naar Reiling rijdt.

De beoogde nieuwkomer in de Heezer politiek, D66 van Pieter van de Sterk uit Leende, stelt zich ook kritisch op. "We vinden dat Reiling zich aan de regels moet houden", aldus Van der Stek.

Hij noemt 5 februari een 'ijkpunt'. Op dat moment moet Reiling de gevolgen van het lozen op een beek opgelost hebben.

Zittend fractievoorzitter Wilma van der Rijt van het CDA werkte tot voor kort bij Reiling Sterksel. De bedrijfsleider, Toon Liebregts, staat op de kieslijst van de partij.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
waarom moeten mensen alleen maar klagen,klagen en nog eens klagen,
als het over Euro metals gaat bijv. ik hoor dit bedrijf alleen als ik binnen een straal van ca. 100 mtr sta en verder niet. en ja er rijden veel vrachtwagens door het dorp wie ís hier debet aan?
ja de gemeente raad van jaren geleden volgens mij was het toen nog het CDA die de kar trok,
ze hadden de hele industrie naar de Geldropse weg (bij van de Hurk&Doeze) moeten verplaatsen dan had de de kern van Heeze kunnen ontzien maar nu niet meer.
en waarom neemt het CDA Heeze/leende hier geen standpunt over in zitten ze nog te warm bij het nest Reiling of zijn er andere zaken die hier spelen!!!!!
en wat betreft Reiling ook dit bedrijf moet zich aan de regels houden en anders moeten ze maar op de blaren zitten.
de parel van brabant - 28-01-2010 | 10:27
Elk bedrijf moet aan de regels voldoen,ook Reiling. De opmerking van Peter Vertogen om eerst het oordeel van de provincie af te wachten voordat uitbreiding wordt toegestaan is zeer terecht.Recycling bedrijven zoals o a ook Europe Matels en van Hoof in Heeze veroorzaken veel overlast in Heeze,Leende en Sterksel. M n Europe Metals maakt bij het laden van de zeecontainers een oerverdovend lawaai,dat te horen is in heel Heeze en tot in Leende en Sterksel.B&W van Heeze-Leende heeft onlangs Europe Metals daarvoor vergunning verleent. Door Heeze rijden 1500-2000 per dag(75% de Poortmannen) Door Leende rijden 500 vrachtwagens de meeste vanuit de Poortmannen( oa Europe Metals) Door Sterksel rijden nu nog vrachtwagens van Reiling en de agrarische bedrijven, maar dat is goed op te lossen door het LOG Chijnsgoed en bedrijventerrein Reiling te ontsluiten via de Grootte Bleek(verbreden) naar de A2 oprit bij Maarheeze,dan is ook Maarheeze van vrachtverkeer ontlost
Leende - 27-01-2010 | 09:44

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Regio Eindhoven


Twitter