Dubbelstemmer onder indruk ophef

  donderdag 03 maart 2011 | 14:10 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 04 maart 2011 | 09:15

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Reinier Huddleston Slater met zijn twee oproepkaarten bij het stembureau in Eindhoven. Foto: ED

Reinier Huddleston Slater met zijn twee oproepkaarten bij het stembureau in Eindhoven. Foto: ED

EINDHOVEN – Dubbelstemmer Reinier Huddleston Slater klinkt behoorlijk onder de indruk.

Maar schuldig voelt hij zich niet. "Het was alleen niet zo handig om die tweede stem ook in de bus te doen." Hij werd landelijk nieuws omdat hij twee keer zijn stem op eigen naam kon uitbrengen na een verhuizing van Son en Breugel naar Eindhoven. Die verhuizing is niet goed verwerkt, waardoor de inwoners van Eindhoven twee stemoproepen kreeg.

De gemeenten willen nu aangifte doen van het 'opzettelijk bedriegen van de verkiezingen', iets wat bij wetboek van strafrecht verboden is. Volgens burgemeester Hans Gaillard van Son en Breugel is er sprake van 'pure fraude' door willens en wetens twee keer een stem uit te brengen.

Huddleston Slater had niet verwacht dat hij met zijn dubbelstem landelijk nieuws zou worden. Hij zegt al wel wat bijgekomen te zijn van de ophef, maar hij klinkt behoorlijk onder de indruk. "Nee, schuldig voel ik mij helemaal niet. Als er zoveel fouten gemaakt worden bij gemeenten dan mag dat aan de kaak gesteld worden. Het was alleen niet zo handig om de tweede stem ook echt uit te brengen."

Hij verwacht niet dat het tot een vervolging komt. "Die aangifte is een duidelijk statement. Daar zal het wel bij blijven." Dat is volgens Gaillard aan het Openbaar Ministerie om te onderzoeken.




© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
We hebben gelukkig een vrij-land van spreken,
en ik hoef niemand uit te leggen waarom ik niet kan stemmen klaar!
Jo - 04-03-2011 | 09:17
Maar wat kunnen mensen irritant overkomen bahbah.
Nou ik ben niet wezen stemmen en hij 2 keer,
nou dan heeft hij het gewoon voor mij gedaan,, klaar!
Jo - 04-03-2011 | 09:09
eric krijger@

Een niet stemmer zoals u heeft geen recht van spreken: dus bemoei je er niet mee.
janneman - 04-03-2011 | 09:02
Voor kees, die denkt dat deze jongen geen fout maakt: De wet legt een verantwoordelijkheid bij iedereen neer: Als je had kunnen bedenken dat je een stempas niet had moeten krijgen, is deze ongeldig. De verantwoordelijkheid om deze niet te gebruiken wordt dus bij de persoon zelf gelegd (evenals de verantwoordelijkheid om op de hoogte te zijn van de wetten van dit land).

Een typisch geval van liberalisme, verantwoordelijkheid bij het individu leggen. Maar kennelijk kan kees ook al niet zo goed met die verantwoordelijkheid omgaan. En dan wel de mond volhebben over "links".
Marko - 04-03-2011 | 01:07
@Poekie

misschien worden de kaarten centraal te gelijk afgedrukt snachts.
mogelijk uit een database.

overigens deze jongen maakt geen fout. als ik 2 kaarten zou krijgen en vele anderen g je gewoon op allebei stemmen.

zeker nu links denkt te winnen haha not dus !!!!!!
kees - 03-03-2011 | 22:12

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Regio Eindhoven


Twitter