Zie ook:
Dat schrijft de ondernemingsraad van de arbeidsinspectie in een brandbrief aan de directie van de overheidsdienst.
Het programma Zembla (Vara) heeft de hand gelegd op het stuk, zo blijkt uit de uitzending 'Dood door werk', die zaterdagavond op Nederland 2 wordt uitgezonden.
Zembla belicht tijdens de uitzending ook twee bedrijfsongevallen waarbij werknemers om het leven kwamen.
Een van de ongelukken is een incident bij afvalverwerker Reiling in Sterksel. Drie medewerkers overleden begin oktober vorig jaar nadat ze in een installatie bedwelmd waren geraakt. Tijdens een grootschalige controle van overheidsdiensten, twee weken eerder, was de arbeidsinspectie afwezig bij een grootschalige controle van het bedrijf.
Het andere geval is een dodelijk ongeluk in de haven van Rotterdam.
De arbeidsinspectie bezoekt een bedrijf gemiddeld in de 35 á 40 jaar, aldus voorzitter Carin Benders van de ondernemingsraad in de uitzending. Dat is in strijd met internationale afspraken.
Nederland behoort volgens die afspraken één inspecteur op 10.000 werknemers te hebben. "Dat is nu één op de 20.000 werknemers", aldus een woordvoerder van de International Labour Organisation van de VN.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.




Sorteer reacties























