Massaal verzet tegen opslag Reiling

  woensdag 22 juli 2009 | 15:28 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 23 juli 2009 | 18:54

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DEN HAAG/STERKSEL - De Dorpsraad Heerlijkheid Sterksel en een aantal dorpelingen verzetten zich tegen de versoepeling van de milieuvergunning van het plaatselijke recyclebedrijf Reiling.


Ze hebben de Raad van State dinsdag gevraagd de wijziging ongedaan te maken.

De verruimde vergunning komt erop neer dat op het bedrijf aan de Pastoor P. Thijssenlaan 'stuifgevoelige stoffen' voortaan buiten mag opslaan. Voorheen moest dat van de provincie in een loods of silo, om stofoverlast tegen te gaan.


'Den Bosch' heeft aan het nieuwe vergunningsvoorschrift wel de voorwaarde verbonden dat de bergen stuifgevoelig materiaal moeten worden bevochtigd, zodat de omgeving van Reiling geen last van stof mag krijgen.

Omwonenden zeggen dat er niets van terecht komt. Een bewoner van de Biesputten zei in Den Haag dat hij laatst buiten plotseling een hap zand in de mond kreeg.


"Toen ik omkeek zag ik bij Reiling een hele stofwolk vandaan komen." Volgens de dorpsraad is stof niet altijd te zien, maar wel waar te nemen via de ademhaling of aan geur.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Via het "golf-bos" kan via een korte weg de aansluiting op de a2 gerealiseerd worden. Voor de golfers is het dan een leuke handicap.
willem - 23-07-2009 | 18:54
Omdat ook ik, samen met de bewoner van de Biesputten, door een wei wandelde, kan ik bevestigen dat ik ook een lading ontving, die mijn tanden voelbaar en hoorbaar deden knarsen. Anton kakelt dus als een kip zonder kop, hoewel ik nooit heb begrepen dat dit kon. Bovendien zijn blijkbaar, gegeven zijn tekst, sommige woorden te hoog gegrepen. Daarom ga ik er van uit dat de bron niet bij Reiling ligt.
Nog een tip voor Anton: Sterksel heeft sinds kort een Brede School.
Albert - 23-07-2009 | 17:41
Het lijkt mij dat de dorpsraad en de buurt enorm de overlast overtrekken van het bedrijf Reiling in Sterksel,een bewoner van de Biesputten zegt zelfs dat hij laatst een hap zand in zijn gezicht kreeg,ik denk dat hij zijn tuin aan het omspitten was en niet goed weet hoe hij een schop in zijn handen moet nemen. Overigens vind ik het wel reëel dat er voorwaarden gesteld worden aan een milieuvergunning, dat doet de provincie ook,zij controlleerd ook concequent de uitvoering van de opgelegde voorschriften Het mogelijk verplaatsen van het bedrijf Reiling naar de A2 zoals een PVDA raadslid uit Cranendonck wil,lijkt mij niet realistisch gezien de kosten voor de gemeenschap. Hij doet er verstandiger aan, om te pleiten bij zijn gemeente,dat Reiling via de Sterkselseweg en de Groote Beek in Maarheeze,een goede verbinding krijgt naar de A2 bij Maarheeze,de afstand is beperkt.
Anton - 23-07-2009 | 12:28

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Regio Eindhoven


Twitter

Specials