Martijn van Dam wil PvdA leiden

  woensdag 22 februari 2012 | 12:22 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 22 februari 2012 | 18:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Martijn van Dam, eind 2008, op het Lichtplein in Eindhoven. Archieffoto Jean Pierre Reijnen.

Martijn van Dam, eind 2008, op het Lichtplein in Eindhoven. Archieffoto Jean Pierre Reijnen.

DEN HAAG - PvdA-Tweede Kamerlid Martijn van Dam, voormalig raadslid in Eindhoven, wil de PvdA gaan leiden. Hij heeft zich woensdag als eerste kandidaat gesteld als partijleider en fractievoorzitter van de partij.

De 34-jarige Van Dam houdt zich als Kamerlid bezig met integratie, media en Nederlands-Antilliaanse en Arubaanse zaken. Hij is een persoonlijke campagne op Facebook begonnen. Van Dam wil dat mensen weer enthousiast worden over de PvdA.

Hervormingen
Hij ziet het als een belangrijke opdracht om mensen weer greep te laten krijgen op de samenleving. Te veel worden mensen in zijn ogen nu gezien als een nummer. Om daar verandering in te brengen, wil Van Dam hervormingen doorvoeren, onder meer bij de overheid en in het onderwijs. Binnen de PvdA wil hij een nieuwe generatie aanspreken en zich baseren op oude idealen als sociaal en vooruitstrevend.

Opvolging
PvdA-leden kiezen komende maand de opvolger van Job Cohen, die maandag onverwacht opstapte. De Tweede Kamerfractie zal de uitslag van de ledenraadpleging overnemen, waardoor de politiek leider ook fractievoorzitter wordt.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik ken deze meneer niet, dus ik ga niet oordelen over hem.

Wat de PVDA betreft, Spekman is een goed mens. -Met de poten in de modder figuur.- Daar hoort een goede tegenpool tegenover. Als ze dan ook weer back to the roots de linkse beginselen in hun partij herintroduceren.

Ik ben in ieder geval blij dat de PVDA weer tekenen van leven begint te vertonen.
Xibalba - 22-02-2012 | 16:37
Martijn is een uitstekend vertegenwoordiger van de Brainport-regio en heeft alle kwaliteiten om zich ook op landelijk en internationaal niveau te presenteren. Eindelijk weer eens een persoon met in houd!
Jules Ruis - 22-02-2012 | 15:22
Aan de woorden van reageerder " Ooit PvdA" niets toe te voegen, of het moet zijn dat volgens info uit wandelgangen Melkert door de PvDA zelf is 'weggepromoveert" vanwege een mogelijkheid tot chantage

berry - 22-02-2012 | 15:10
-Kok (uiteindelijk een ordinaire grootgraaier)
-Melkert (uiteindelijk een ordinaire grootgraaier)
-Bos (uiteindelijk een ordinaire grootgraaier)
-Cohen (hopeloos mislukt en wordt uiteindelijk ook een ordinaire grootgraaier)

Dat waren dus de mannetjes met de zogenaamde 'socialistische idealen' maar eigenlijk alleen maar uit op eigen gewin. Ook voor 'Links' is namelijk het devies 'Geld Stinkt Niet' van toepassing. Ook Martijn van Dam zal uiteindelijk ook een ere-plaats krijgen in dit rijtje want tonnen op jaarbasis op één of ander zelfbenoemd commissariaatje is natuurlijk uiterst lucratief.
Het PvdA-stemvee heeft dit in al hun idealistische naiviteit na meer als 30 jaar dus nóg niet door?!?
Ook (PvdA) Van Gijzel zal na een paar jaartjes burgemeestertje spelen ook weer bakken met geld op zijn rekening laten storten, lachend en met een Volkskrant in zijn kontzak.

En dat is dan de partij die de slogan 'Sterk en Sociaal' zo hoog in het Vaandel heeft staan?!?!?!?

Ik ben gelukkig op tijd wakker geworden, nu de rest nog, want wat hebben ze zwaar afgedaan zeg!!!
Ooit PvdA - 22-02-2012 | 14:30
Wel erg jong en weinig levenservaring. Maar tja; Rutte die nog thuis woonde tijdens de verkiezingscampagne, is het ook gelukt. Het gaat immers niet om de inhoud, maar om het
p(r)laatje. Nederland wordt "gelijd" door iemand, die niet eens voor zichzelf kan zorgen, laat staan voor een klas, bedrijf, gezin of hele nederlandse samenleving.
Ed Nie - 22-02-2012 | 13:53

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.