TU/e onderzoekt game-beleving

Auteur: door Patrick Wiercx |   dinsdag 04 december 2007 | 15:00 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 05 december 2007 | 10:01

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.
Proefpersonen spelen een spelletje tennis op de Wii-gamecomputer in het Game Experience Lab van de TU/e. Foto Jurriaan Balke

Proefpersonen spelen een spelletje tennis op de Wii-gamecomputer in het Game Experience Lab van de TU/e. Foto Jurriaan Balke

04 dec 2007, 15:00 - EINDHOVEN - De Technische Universiteit Eindhoven gaat onderzoek verrichten naar de beleving van computerspelletjes.
De TU/e werkt daarvoor samen met universiteiten in Londen, Helsinki, Hannover en Aken. De kosten voor de TU/e bedragen twee miljoen euro; de helft daarvan is subsidie uit Brussel.

Miljoenen mensen op de wereld spelen computerspelletjes. Toch is er betrekkelijk weinig wetenschappelijk onderzoek verricht naar de invloed hiervan. Er is wel kennis over games, maar die bevindt zich vooral bij de ontwerpers en producenten. Zij zien dat vaak als (geheime) bedrijfsinformatie.

De Technische Universiteit Eindhoven wil meer inzicht krijgen in de relatie van mens en techniek. De TU/e kent al sinds jaar en dag een onderdeel waar dat onderzocht wordt. Dat gebeurt bij het Instituut voor Perceptie Onderzoek op de TU/e-campus. "De letters en kleuren van Teletekst komen onder andere uit dat gebouw", zegt een woordvoerder van de TU/e.

Voor het onderzoek naar computergames heeft de TU/e een speciaal lab ingericht. De gegevens worden uitgewisseld met de collega's in het buitenland. Het onderzoek vindt plaats met medewerking van Philips Research, Fraunhofer HHI in Berlijn en Exent Technologies in Israël.

In het Game Experience Lab in Eindhoven spelen proefpersonen allerlei games. Het lab bestaat uit een controlekamer, een woonkamer en een studeerkamer. In de woonkamer kan een groepjes samen een spel doen. In de studeerkamer staat één pc en heeft het spel een meer solitair karakter.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Specials