Geding om zorg reuzenkat

  zaterdag 09 februari 2008 | 02:58 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 09 februari 2008 | 12:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Asherakatten zijn de grootste 'huiskatten' ter wereld. foto Ramon C. Purrcell

Asherakatten zijn de grootste 'huiskatten' ter wereld. foto Ramon C. Purrcell

09 feb 2008, 02:58 - EINDHOVEN - Jeffrey en Sabrina Borrenbergs uit Eindhoven spannen een kort geding aan omdat ze zelf voor hun reuzenkat willen kunnen zorgen.

De Asherakat, die 27.000 euro kostte, is bij het transport naar Nederland op Schiphol door de douane tegengehouden. In afwachting van een beslissing over het lot van Shin-Chan willen de Eindhovenaren het dier zelf verzorgen.

Wild
De kat is in beslag genomen om te onderzoeken of het dier 'wilde kenmerken' heeft. De invoer van dergelijke dieren is verboden. De superkat is in de VS gefokt en heeft elementen van de Afrikaanse Serval en een Aziatisch luipaard.

Een woordvoerster van de Eindhovenaren laat weten dat die de kat zo snel mogelijk thuis willen hebben. De kitten zit nu al drie weken vast op een onbekende plaats. Het echtpaar Borrenbergs, dat het dier nog nooit heeft gezien, wil Shin-Chan in huis halen omdat de kat – als het nog lang duurt – volgens hen straks niet meer goed bij hen zal wennen.

Kooi
Volgens de woordvoerster heeft de Algemene Inspectiedienst (AID) laten weten dat het dier op een goede plaats is ondergebracht, maar de eigenaren zijn bang dat de omstandigheden niet voldoen. Op hun website www.ashera.nl staat: 'Het begint heel lang te duren en wij maken ons ernstig zorgen over de situatie waarin hij nu verkeert. Het is voor de opvoeding van geen enkel beest (groot of klein) goed om te worden opgesloten in een kooi.'

De Borrenbergs hopen dat er snel schot in de zaak komt. Maar omdat de AID en justitie nog geen uitsluitsel geven over het verloop van de procedures, voelen de eigenaren zich naar hun zeggen genoodzaakt zelf de eerste stap te zetten in de vorm van een kort geding. Ze verwachten de uitspraak begin komende week.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Als je zoveel geld uitgeeft aan de import van een huisdier, hadden ze ook wel eerst even de NL regelgeving kunnen raadplegen. Ik kan me voorstellen dat je graag je huisdier bij je wilt hebben, maar iedereen snapt toch wel dat dit niet gewoon een poes/hond/cavia is.
ik - 09-02-2008 | 12:45
Nederland weer eens op zijn smalst, overal mag het, maar een of andere oetlul die gestudeerd heeft, moet zich weer over een niet bestaand probleem buigen. dit beestje kost deze mensen een fotuin, en nog is de overheid er niet van overtuigd dat ze her beste voorhebben met het dier. Als je nog langer wacht, weet je zeker dat er van de opvoeding niks terrecht komt, dan kunnen ze zeggen, zie je wel? :
ikke - 09-02-2008 | 11:28

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.