De nieuwe brug bij het Zandkasteel. Waar de monteur loopt, kunnen straks dieren door een speciale tunnel naar de overkant.foto Kees Martens
Amper vijf uur later is de 650 tons-kraan alweer bij de Zandgolf opgebouwd. De weergoden werken mee, want de zon schijnt. Onder grote belangstelling wordt nummer twee opgehesen en ook deze ligt tien minuten later over het kanaal. "Voor deze zware kraan is het een peulenschil", aldus projectleider Ben Verhees van Rijndijk Steel Contracting.
"Dankzij de goede samenwerking met de gemeente en Mammoet is de operatie zo gladjes verlopen." Volgens gemeentelijk projectleider Marcel van Meel, zal het nog ongeveer twee maanden duren, voordat de bruggen helemaal klaar zijn.
De leuningen moeten nog worden gemonteerd, het wegdek wordt gestort en afgewerkt en de aansluiting met de fietspaden moet worden gemaakt. Bij het ontwerp van de unieke fiets-, wandelbruggen is ook aan de dieren gedacht. In de brug zit een hardhouten tunnel, waardoor konijnen en padden naar de overkant kunnen. In de leuningen wordt speciale led-verlichting aangebracht, om de vleermuizen niet te storen.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties
















