Voorzitter René van den Munckhof: "Het begon tijdens een straatbarbecue. Het was zo gezellig dat we besloten om er ook andere bewoners bij te betrekken. Dat was twee weken voor Sinterklaas. Jeanet Speetjens heeft dat feest in één week tijd georganiseerd. Maar liefst 120 kinderen kwamen er op af. We hebben de ouders meteen gepolst en die hadden behoefte aan meer leuke activiteiten. Inmiddels zijn we ook allerlei collectieve zaken aan het regelen, zoals buitenschilderwerk, glazenwassen en verwarming. Ik ben nu eenmaal meer een organisator", zegt de voorzitter met een lach.
Ruben Trieling is voor de 'serieuze' zaken. Hij bemoeit zich voornamelijk met verkeersveiligheid en woonomgeving. Volgens secretaris Elfrieke Ketelaars is de actiebereidheid onder de buurtgenoten groot. "We hebben nooit gebrek aan vrijwilligers. Bewoners zijn zelfs bereid om de billboards en spandoeken uit eigen zak te betalen. Daar zijn we blij om, want zoveel financiële armslag hebben we niet."
Buurtvereniging Grashoek neemt samen met de andere Meerhovense belangenverenigingen vier keer per jaar deel aan het gemeentelijk overleg. Volgens de bevlogen bestuurders wordt er te veel gepraat. "Op een gegeven moment moeten er wel besluiten genomen worden en dat is moeilijk als de personen met beslissingsbevoegdheid niet aanwezig zijn", meent de secretaris. Sinds enige tijd wordt nagedacht over de vorming van één grote buurtvereniging voor heel Meerhoven. "Het is prima om één vuist te maken als het over algemene zaken gaat, maar leuke activiteiten zijn meer buurtgebonden", vindt Van den Munckhof.
Grashoek is een van de buurten van Meerhoven. Er staan bijna 300 woningen en daar komen er nog zo'n 250 bij. De wijk wordt door de drukke Meerhovendreef en het onoverzichtelijke kruispunt Meer- hovendreef-Grasdreef gescheiden van de rest van de wijk. Ondanks het isolement voelen de bewoners zich Meerhovenaar.
© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.



















