TaxFreedomDay: speeltjes voor volwassen jochies

Auteur: door Corrie de Leeuw |   vrijdag 04 juli 2008 | 00:36 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 04 juli 2008 | 00:52

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Om videos te bekijken, heeft u flash nodig. Klik hier om de laatste versie te downloaden.

Bekijk video

EINDHOVEN - Ja, natùùrlijk is er kaviaar. Al vliegen de blikjes met het zwarte goud er nog niet echt uit. Maar ja, zo werkt dat op deze beurs van dikke portemonnees en vlotte babbels misschien helemaal niet. Daar wil je waarschijnlijk helemaal niet betrapt worden als je een blikje steureitjes van 50 gram afrekent. Daar kom je eerder om te kijken of die turbo-trike iets is voor de zondagse hobby, of anders misschien dat schattige onderzeebootje voor bij het tweede huis aan de Middellandse Zee.

Amsterdam heeft zijn Millionairsfair, maar Eindhoven kent sinds vorig jaar de TaxFreedomDay. Belastingbetalers uit de hoogste tariefgroep (de Maxtaxers) vieren dat ze na deze dag niet meer werken voor de fiscus, maar voor hun eigen portemonnee. TaxfreedomDay wordt gevierd als 52 procent van het jaar er op zit, en dat percentage komt overeen met het balastingtarief voor de hoogste inkomensgroep. De dag is bedacht in Amerika, Eindhovenaar Evert Fila –<TH>ook bedenker van het ‘hippe, coole en sexy’ borrelnetwerk SuitClub<TH>– pikte het en koppelde er een beurs aan. Een beurs in de hangar van Solid Air op Eindhoven Airport, waar zijn doelgroep zich thuisvoelt. Waar de auto’s netjes weggeparkeerd worden door de studenten-in-pak van Cruise-Coordination, waar de ‘belasting is diefstal’-cocktail wordt geserveerd en waar dure speeltjes voor volwassen jochies staan te glimmen.

Wiljan Bazelmans uit Veldhoven is één van die ‘volwassen jochies’. In het dagelijks leven verhuurder en verkoper van audiovisuele apparatuur (Bazelmans AVR). Maar ook lid van de SuitClub en vaste leverancier van beeld en geluid bij de evenementen van zijn club.

Hij kan het niet laten om het trapje op te klimmen en een blik te werpen op het interieur van een mini U-bootje. „Toch wel klein hoor”, stelt hij vast. Zelf zou hij er niet gauw in stappen. Maar voor de verhuur zou het wel wat zijn, mijmert hij. „Mensen huren alles als ze er mee het water op kunnen. Fietsen, bootjes, bananen?”, een nieuwe onderneming groeit voor zijn geestesoog. Vanaf 70.000 euro zijn ze leverbaar, zegt de verkoper van U-Boat Worx. „Dan moet je 1400 keer duiken à 50 euro per uur om de prijs van èèn zo’n ding er uit te hebben”, rekent hij terstond. Hij houdt het toch liever bij zijn audio en visual.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Specials