Eerlijk verdeeld en toch het bord vol

Auteur: door John Graat |   donderdag 16 oktober 2008 | 02:45 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 16 oktober 2008 | 08:15

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Bewustwording over de verdeling van voedsel was het doel van de wereldmaaltijd gisteravond in de Catharinakerk. foto Irene Wouters

Bewustwording over de verdeling van voedsel was het doel van de wereldmaaltijd gisteravond in de Catharinakerk. foto Irene Wouters

EINDHOVEN - Tussen twee gangen door stelde zuster Alberta het scherp. " Als ik hoor dat elke vijf seconden ergens een kind van de honger sterft, dan schaam ik mij. Als we het voedsel eerlijker verdelen, is er genoeg voor iedereen."


Ze oogstte instemmend gemompel van haar gehoor, gisteravond in de Catharinakerk in Eindhoven. Veertig mensen waren daar voor een wereldmaaltijd bijeengekomen. Die was georganiseerd door de Hoogstraatgemeenschap, de Wereldwinkel en de werkgroep Missie-Ontwikkeling-Vrede van de binnenstadsparochie. De (h)eerlijke maaltijd was gebaseerd op de totale voedselproductie, gedeeld door het aantal bewoners van de aarde. Dat wordt permanent bijgehouden door de wereldvoedselorganisatie van de VN (FAO). Dan blijkt dat er idealiter 2,4 kilo eten per persoon per dag is.

De Hoogstraatgemeenschap serveerde gisteravond maïssoep en pompoensoep, gevolgd door halfvolkoren rijst, notenballetjes van kikkererwten, prei met blauwe kaas, cashewnotensalade, andijven en appelmoes met yoghurt als toetje. Allemaal biologisch, seizoens- en streekgebonden.

"De andijven komt uit mijn volkstuintje", wist Kees Kemps aan tafel te vertellen. Vlees werd niet geserveerd. Voor de productie van een kilo vlees is een enorme hoeveelheid graan nodig. "Maar als je een konijn stroopt, valt dat buiten de definitie", grapt Kemps.

De maaltijd stond in het teken van Wereldvoedseldag vandaag. Bewustwording over de ongelijke verdeling is daarbij het hoofddoel. De meeste mensen die gisteravond in de Cathrien een vorkje prikten hoefden echter niet meer overtuigd te worden. De gemiddelde leeftijd was respectabel. Aan één tafel werd een wild plan gesmeed. "Volgend jaar honderd jongeren aan een wereldmaaltijd in Dynamo? Wedden dat het lukt?"


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.

Specials