Gebiedsverbod Van der Velde langer geschorst

  woensdag 28 april 2010 | 17:30 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 29 april 2010 | 11:22

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Van der Velde. foto Marina Popova

Van der Velde. foto Marina Popova

EINDHOVEN - Pedoseksueel Sytze van der Velde mag Eindhoven in tot de rechter een uitspraak heeft gedaan in de bodemprocedure die hij heeft aangespannen tegen het gebiedsverbod dat de gemeente heeft uitgevaardigd.

De bestuursrechter in Den Bosch heeft woensdag bepaald de zaak voor een voorlopige voorziening niet in behandeling te nemen.

Het gebiedsverbod dat burgemeester Rob van Gijzel op 13 april (opnieuw) uitvaardigde, blijft daarmee geschorst voor een langere periode dan zes weken.

Van der Velde heeft de nieuwe beslissing van Van Gijzel opnieuw voorgelegd aan de rechter. Die zaak wordt behandeld op 20 mei. Pas later zal daarover een uitspraak worden gedaan. Om te voorkomen dat het gebiedsverbod in de tussentijd toch van kracht zou worden, vroeg Van der Velde om een voorlopige voorziening.

De Bossche bestuursrechter acht die zaak nu onnodig. Van der Velde beschouwde dat woensdag als een kleine overwinning in zijn strijd tegen de gemeente Eindhoven.

De 62-jarige pedoseksueel is volgens Van Gijzel in Eindhoven niet welkom zolang hij zich niet wil binden aan de voorwaarden voor toezicht, behandeling en begeleiding die de burgemeester stelt.

De zaak sleept al sinds de vrijlating van Van der Velde in september. De man, die veroordeeld was voor ontucht met minderjarige jongens in Woensel, zwerft al zeven maanden door Nederland. Het verplichte reclasseringstoezicht is opgeschort omdat er nog altijd geen onherroepelijk vonnis is in zijn strafzaak.


© Eindhovens Dagblad 2012, op dit artikel rust copyright.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Gaat ie weer, Van Gijzel schept een vals gevoel van veiligheid. Door deze S v.d. V te weigeren. Moordenaars, overvallers agressievelingen en andere criminelen die vrijkomen kunnen gewoon terug en zelfs in ZELFDE woning. Overigens wonen er nog HEEEL veel pedo's meer in Ehv. Hoeveel denkt u ? Hoor je nooit iets over he.....
Stephan - 29-04-2010 | 10:16
Kijk, Ik vind het absoluut verwerpelijk wat die gast heeft gedaan.
Maar wat van Gijzel flikt klopt ook helemaal niet.
Van de Velde moet toch ergens leven en dan is de laatste gemeent waar hij ingeschreven stond, de enige plaats. Eindhoven dus.

Als van Gijzel niet zo paranoia had gereageerd, en van de Velde een soort overeenkomst had aangeboden, was het allang geregeld.

Corne - 28-04-2010 | 23:40
"nog altijd geen onherroepelijk vonnis is" zou dat niet zo te geven zijn..
jan - 28-04-2010 | 22:08
Dat krijg je met die linkse rechters .. wedden dat hij dadelijk toch weer Eindhoven in mag !
Snotaap - 28-04-2010 | 20:04
hendrik (28/04 18.51) hendrik ik sluit me bij jou en van gijzel aan, wil zelfs een stapje verder gaan ik vind dat pedo's en andere sexmisdadigers nergens vrij rond mogen lopen ze zouden voor eens en voor altijd achter DIKKE TRALIES moeten blijven.
geen leuk proefverlof, geen humanitaier uitje NXXXXXXX nooit meer. want wat is nu het geval ?, de halve mensheid namelijk.vrijwel alle vrouwen en alle kinderen/jongeren lopen nu een levensgroot risico in aanraking te komen met zo een misdadiger. het beperkt hen zeer in hun vrijheid, veel vrouwen zijn, vooral nu de blaadjes weer komen, constant op hun hoede, ze mijden stille plekjes/straajes/weggetjes en eens een lekkere fietstocht in je eentje in de vrije natuur, durft haast geen vrouw te maken. wat betreft ouders van kinderen ,die zijn helemaal aan de wilden uitgeleverd welke man kun je nog vertrouwen?? jeugd/sportbegeleiders? leraren/onderwijzers? iemand van een kerk? de vriendelijke buurman?? je weet 't niet meer en alle gekken lopen na een paar maanden/jaren dus weer gewoon frank en vrolijk rond en zetten zich af tegen de maatschappij zoals je bij deze ernstig criminele figuur ziet. en dat alles ook nog eens op onze (belasting-)kosten
maaike - 28-04-2010 | 19:48

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Forumregels


De website van het ED is een platform voor discussie. Lezers wordt de gelegenheid geboden om in forums te reageren op geselecteerde artikelen, commentaren en columns. Scherpe en kritische reacties dragen bij aan het debat. Om de discussie in goede banen te leiden, gelden de volgende spelregels:


1. Elke reactie wordt vooraf door de redactie beoordeeld. De redactie heeft het recht om zonder verdere toelichting bijdragen te weigeren, te bewerken of in te korten.

2. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 250 woorden), leesbaar en begrijpelijk zijn en inhoudelijk betrekking hebben op het onderwerp van het betreffende artikel.

3. Voor de discussie gelden elementaire fatsoensnormen. Schuttingtaal en scheldwoorden zijn niet toegestaan.

4. Reacties die beledigend of discriminerend zijn, (oncontroleerbare) beschuldigingen, bedreigingen bevatten of oproepen tot haat of geweld worden niet geplaatst.

5. Reacties mogen geen privégegevens van derden bevatten.

6. Reacties die anoniem zijn of onder een valse naam worden ingestuurd, kunnen worden geweigerd.

7. Reacties mogen geen auteursrechten overtreden en geen commerciële boodschappen bevatten.

8. Het ED staat open voor kritiek – zowel positief als negatief – op de krant en op haar redacteuren. Correcties en aanvullingen op artikelen zijn welkom. Inhoudsloze kritiek wordt niet geplaatst.

9. Het IP-adres vanwaar wordt gereageerd wordt altijd vastgelegd.

10. Reacties, of citaten daaruit, mogen worden gebruikt op alle publicaties van het ED (websites, krant, sociale media, enz.).


De redactie is niet kinderachtig. Laat u dus niet ontmoedigen door de spelregels. Ze zijn uitsluitend bedoeld om een goede discussie te bevorderen. De redactie gaat zorgvuldig te werk. Mocht u desondanks reacties op de website ontdekken die in strijd zijn met de spelregels of anderszins niet door de beugel kunnen, laat ons dat dan weten via e-mail.